+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimiz (sav)'in Mısır'da Mukavkıs'a Gönderdiği Mektup Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Peygamberimiz (sav)'in Mısır'da Mukavkıs'a Gönderdiği Mektup
  Peygamberimiz (sav)'in Mısır'da Mukavkıs'a Gönderdiği Mektup  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, Allah'ın kulu ve Resulü Muhammed'den, Kıbtilerin Büyüğü Mukavkıs'a. Allah'ın Selamı; hidayet yoluna girmiş bulunanların üzerine olsun. Buna göre Ben, Seni tam bir İslam daveti ile çağırıyorum. İslam'a gir. Sonunda emniyet ve selamet içinde olursun. Bunun karşılığında Allah sana iki defa sevab verecektir. Şayet bundan kaçınacak olursan bütün Kıbtilerin günahı senin üzerinde toplanacaktır… 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Peygamber efendimiz çevre ülkelerde ki Kralları İslamiyete davet etmek için mektuplar göndermiştir bunlardan biride Mısır Hükümdarı Mukavkıs dır. Mukavkıs gelen elçiyi en iyi şekilde ağırlamış hürmet göstermiş ve mektuba cevap yazarak ona hediyeler vererek yolcu etmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz sürekli olarak çevresinde ki insanları islamiyete davet ederdi . hatta bir gün mısırda mukavkısa bir mektup yollayarak onu bütün içtenliği ile islamiyete davet etmiştir.
+ Yorum Gönder