+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Resulullah (s.a.v)'in ismi Kur’ân'da kaç defa zikredilmiştir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Resulullah (s.a.v)'in ismi Kur’ân'da kaç defa zikredilmiştir?
  Resulullah (s.a.v.)'in ismi Kur’ân'da kaç defa zikredilmiştir

  kur-n-kerim.jpg

  C. 5- Hz. Peygamber'in mübarek ismi Kur’ân'da beş defa zikredilmiştir:

  a) “Muhammed yalnızca bir peygamberdir. Ondan önce nice peygamberler gelip geçmiştir.”

  b) “Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir, ancak o Allah'ın Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur.”

  c) “İman edip salih amellerde bulunan ve Muhammed'e indirilene (Kur’ân'a) -ki o Rablerinden olan bir haktır- iman edenlerin, (Allah), kötülüklerini örtüp bağışlamış, durumlarını düzeltip ıslah etmiştir.”

  d) “Muhammed, Allah'ın Resulüdür. Ve onunla birlikte olanlar da kafirlere karşı zorlu, kendi aralarında ise merhametlidirler.”

  “Hani Meryem oğlu İsa: ‘Ey İsrail oğulları, gerçekten ben, sizin için Allah'tan gönderilmiş bir elçiyim. Benden önceki Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra ismi “Ahmed” olan bir peygamberin de müjdeleyicisiyim demişti.”

  Hz. Peygamber’in ismi, sıraladığımız ilk dört surede “Muhammed”, beşinci surede ise “Ahmed” olarak geçmiştir. 2. Ziyaretçi

  4 defa. bir tanesinde AHMET olarak geçiyor
 3. Fatma
  Administrator
  Kuranı kerim Cebrail a.s. adlı melek aracılıyla peygamberimize ve peygamberimizin aracılıyla da tüm insanlara gelmiş son kutsal kitaptır. Peygamber efendimize ve kuranı kerime iman edenler ve kabul edenler müslümandır.
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz alemlere rahman olarak gönderilmiş ayrıca allah tarafından gönderilen son peygamberdir. hazreti muhammed kuranı kerimde tam olarak beş kere zikredilmiştir. ayrıca peygamber efendimiz peygamberlerin ve insanların en üstünüdür.

+ Yorum Gönder


hz.muhammedin ismi kuranda kaç defa zikredilmiştir,  resulullah (s.a.a)