+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz.Muhammedin Çocukluğu ile ilgili Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hz.Muhammedin Çocukluğu ile ilgili Bilgi
  Hz.Muhammed (S.A.V.) Çocukluğu


  571 yılında Mekke'de doğdu. Babası Abdullah bin Abdulmuttalib, annesi Medine'nin Hazreç kabilesinden Nennaceler'den Veheb bin Abdumenaf'ın kızı Amine'dir. Muhammed daha doğmadan babası öldü. Yetiştirilmesini dedesi Abdülmuttalib üzerine aldı ve torununa o zamana kadar kimseye verilmemiş olan "Muhammed" adını verdi. Muhammed o sıralarda Mekke'de bulunan Beni Sa’d kabilesinden Halime adlı bir kadına emanet edildi..[11] Muhammed’i ondan önce Ebu Leheb’in cariyesi Süveybe emzirdi. Muhammed üç yaşına kadar annesi Amine’nin de gözetimiyle süt annesi Halime-i Sadiyye’nin yanında kaldı, daha sonra Mekke şehrine giderek kendi annesinin yanına döndü.

  Muhammed altı yaşında iken annesi Amine ve bakıcısı Ümm-ü Eymen’le birlikte akrabalarını görmek için Medine’ye gittiler. Bir ay Medine’de kaldıktan sonra Mekke’ye dönüşte Ebva’ya (Cuhfe’den 37 km. uzak) ulaştıklarında annesi vefat edip orada defnedildi. Cariyeleri Ümmü Eymen onu Mekke’ye getirip dedesi Abdulmuttalib’e teslim etti.

  Dedesi, yetiştirmesi için onu, oğlu Ebu Talip’e bıraktı. Ebu Talip ona çok iyi baktı. Yengesi de kendisine çok iyi davrandı; çocukları aç olsalar bile önce onu doyurdu. Muhammed “O, benim annem gibiydi” der. (Kaynaksız) 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Peygamber efendimiz doğduğu zaman dedesi onun için büyük bir ziyafet vermiş ve adını vermiştir ğstelik Peygamberimizin doğduğu gece bir çok mucize gerçekleştiği söylenir. Peygamberimizi herkes çok severdi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizin çocuklu hep sevdiklerini kaybetmekle geçti. peygamber efendimiz doğmadan önce babası ölmüş , doğduktan altı yıl sonra annesi vefat etmiş daha sonra sekiz yaşına kadar kaldığı dedesi vefat etmiştir.
+ Yorum Gönder


hz muhammedin çocukluğu hakkında bilgi kısa,  hz muhammedin çoçukluğu hakkında bilgi,  hz muhammedin çoçukluk hakkında bilgi,  hz. muhammed s.a.v.in çocukluk yılları ile ilgili bilgi,  hz muhammedin çocukluk yılları hakkında bilgi,  hz muhammedin çoçukluk hakkında bilgi uzun