+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimize mektup örnekleri BismiLLahirrahmanirrahim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Peygamberimize mektup örnekleri BismiLLahirrahmanirrahim
  Peygamberimize mektup örnekleri Hakkında Bilgi BismiLLahirrahmanirrahim


  BismiLLahirrahmanirrahim
  Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

  Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya rasulullah. Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşcasına, dünyanın zevklerine esir olmuşcasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya Rasulallah. Seni buldum ya Ya Rasulallah rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya Rasulallah, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

  Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulallah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasulallah.

  Allahım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize verki senin sevginle herşeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce , mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur, ne olur Allahım. 2. Ziyaretçi

  gercekten cok guzel yazmıssın arkadasım cok saol performans odevimde lazımdı
 3. Ziyaretçi
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHIM


  Allah`ın habibi,peygamberlerin sultanı,ümmetinin gözbebebği,gönüller sultanı efendimize sevgilerimle…..


  Ya Rasulallah!Sen her şeyi bizden iyi bilirsin gerçi ama keşke Allah`u teala sene iki tercihten birini seçmeni bildirdiğindeÜmmetimi isterim Ya Rab deseydin de’kıyamete kadar ümmetinin başında olup onları da refik-i Ala ya ulaştırsaydın.Belki ozaman gözlerimiz senin siyah zeytin tanesi gözlerinle buluşur,ve dudaklarımız mis kokulu tenine değerdi.Ama sende biliyorsun ki senin bedeninden bir parçayı,sakalından bir kıl tanesini,sana olan sevgimizden dolayı nasıl da kırk tane mendile sarıp saklıyor ve bir kere olsun öpebilmek için saatlerce sırada bekliyoruz.Senden bize kalan,öpebildiğimiz tek hatıra…Keşke yanımızda olsaydın da,sahabelerin gibi seni doya doya görebilsek öpüp koklayabilseydik.Mubarek sakalını veya sırtındaki peygamberlik mührünü bir kere olsun öpebilseydik.Hz. Hamza gibi paramparça edilseydik,Hz Hubeyb gibi işkence altında şehit edilseydik te, sana 1 sn. olsun sarılabilseydik.

  Ya Rasulallah!Sensiz dünyanın ne değeri varki?Senin vefatından sonra Ashab-ı Kiram nasıl da deli divane olmuş, gözyaşı dökmüştü.Hz Ömer gibi yüce bir sahabi bile kılıcını çekmiş ‘kim Muhammed öldü derse kellesini uçururum’ derken,herhalde sensiz bir dünyanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu düşünüyordu.Hz Bilal bile senin olmadığın Medine’de duramamış Şam’a hicret etmişti.Sahabelerin senin yokluğuna dayanamamış,dünyanın dört bir tarafına hicret etmişken biz nereye kaçalım, kime sığınalım Ya Rasulallah!

  Biz senin yokluğunda senin müjdenle teselli buluyoruz.Hani demiştin ya asırlar önce ‘kardeşlerime selam söyleyin’ashab- kiram şaşırmıştı ve ‘Ya Rasulallah!

  Senin bizden başka kardeşlerin mi var’demişlerdi de sen Evet.Siz benim arkadaşlarımısnız.Ahir zamanda beni görmediği halde bana inanan getirdiğim dini kabul edenler benim kardeşelerimdir’demiştin.Kardeşlerin mahcup kadeşlerin kederli de olsa senin selamına büyük bir aşk ve şevkle diyorlar ki

  ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH.Haddimiz olmayarak,layık olmayarak ta olsa senin merhametine ve şefkatine güvenerek diyoruz k VE ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH….

  Buğra Paslı
 4. Ziyaretçi
  Mektup ararken birde bunu buldum sizinle paylaşiyorum yazan arkadaşımız hakkını helal etmesini rica ediyorum..


  Sevgili Peygamberimiz!
  Bu yazıya başlamadan önce sizin o mübarek ellerinizden öperim.Bu mektupta size duyduğum sevgi ve saygıyı belirtmek;sizin hayatınızdan ve bazı özelliklerinizden bahsetmek istiyorum.Bunları yazarken de çok duygulanıyorum.Siz,Allah (c.c.)’ın en sevgili kulu,son ve en büyük peygamberisiniz.Karanlıkların üzerine bir saadet güneşi gibi doğdunuz.Sizin kalplere yerleştirdiğiniz îman ışığı sayesinde yanlış inançlar silindi.Cehaletin yerini ilim,zulmün yerini hak ve adalet;kin ve düşmanlığın yerini ise insan sevgisi almıştır.Bir diğer ifade ile İslâm kardeşliğinin temellerini attınız.Kadınlar sizin sayenizde ailede ve toplumda layık olduğu değere kavuştu.
  Peygamberim!Ben sizin bütün davranışlarınızı yapmaya ve yaptırmaya çalışıyorum.Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulellah.Senin nurunla ben de nurlanabilseydim.Küçüklüğünüzde bile hiç yalan söylememeniz,herkes putlara taparken sizin tapmayıp,kâinatın yaratıcısı olan Allah’a kulluk etmeniz gibi davranışlarınızı hep örnek alıyorum.
  Siz,çok şefkat sahibi ve alçak gönüllü bir insandınız.Bir gün Hz.Hatice annemize demişsiniz ki:”Bu dünyada dört şeyden hiç hoşlanmam!Onlardan Allah’a sığınırım:Korkaklık,cimrilik,tembellik bir de pislik demiştiniz.”Bundan da anlaşılacağı gibi sizin hayat anlayışınıza imrenmemek imkansız.
  Bizlere dünya ve ahirette mutlu olmanın yollarını gösterdiniz.Öğrettiğiniz ahlâk ilkelerini önce kendiniz yaptınız,bizlere örnek oldunuz.Sizin o mübarek ellerinizden bir kerecik öpebilmek,o nurlu yüzünüzü bir kere görmek için canımı bile verirdim.
  Ne mutlu sizin yolunuzdan giden müslümanlara ve sizinle birlikte savaşıp da şehid olanlara.Keşke sizinle bu durumlarda ben de olsaydım.Ne büyük şereftir ki, sizin gibi bir arkadaş bir dosta sahip olmak.Keşke şimdi yaşasaydınız da sizi görebilseydim.İnşaallah bir gün sizin doğduğunuz yerleri de görürüm.Oraların hasretiyle yanıp tutuşuyorum.
  Ne Mutlu Sizin Yolunuzdan Gidenlere!

  BÜŞRA BIÇAKÇI

 5. Ziyaretçi
  süperrrrrrr çok güzel yapmışsınız sağol )))))

 6. Ziyaretçi
  hepinize çoooook teşekürler çok güzel mektuplar var yazanın eline diline sağlık.

 7. Ziyaretçi
  segili PEYGAMBERİM keşke yanımda olsan oyuncaklar istemem şefkatin yeter bana sen ALLAH'IN elçisi ümmetin efendisi sen yetimler yetimi gönüllerin sultanı sevgili peygamberimmmmmmmmmm <3

 8. Ziyaretçi
  mektup güzel olmuş. ellerinize sağlık

 9. Ziyaretçi
  Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık.

 10. Ziyaretçi
  çok güzel zelynep çok iyi bir mektup

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


peygamberimize mektup örnekleri,  peygambere mektup örnekleri,  hz muhammede mektup örnekleri,  peygamberimize mektup kısa,  peygamberimize mektup,  hz peygambere mektup örnekleri