+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz. Muhammed'in kabri nerdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. AciLForum
  Moderators

  Hz. Muhammed'in kabri nerdedir
  Hz. Muhammed'in kabri nerdedir  Hz. Muhammed'in kabri hakkında bilgi  Hz. Muhammed'in (SAV) kabri neresidir?
  Hz. Muhammed'in (SAV) kabri Medine'de, Mescid-i Nebevî'de bulunmaktadır.
  Mescid-i Nebevî Hicret'ten sonra Medine'de Hz.[Muhammed bin Abdullah] (S.A.V.) ve ashabı tarafından inşa edilen mescid. Nebevî peygambere ait demektir. Dolayısıyla tamlamanın anlamı Peygamber Mescididir. Peygamberin kabrini ihtiva eder. Mekke'de bulunan Mescid-i Haram'dan sonra Müslümanlara göre ikinci en kutsal mescittir.
  Mescid-i Nebevî ya da Mescidi Nebi ilk inşasında basit yapılıydı. Hurma kütüklerinden sütunları, hurma dallarından çatısı, taşlartan duvaları vardı. Hemen bitişiğindeki ev kısmı da (bugün kabirdir) kerpiçtendi. Minberi, mihrabı yoktu. Hz. Peygamber (S.A.V.) Cuma hutbelerini minber olmadığından bir ağaç kütüğünün üstünden okurdu. Bir bölümü Suffe denilen fakirler ve öğrencilere ayrılmıştı.
  654 yılındaki deprem ve yangında bu mescid yanmıştır. Emeviler, Abbasiler, Memlükler ve Osmanlılar dönemlerinde yeniden yapılmıştır. Bugün içinde Hz.Muhammed(S.A.V) kabrinin bulunduğu mesciddir. Ebu bekir (R.A.) ve Ömer (R.A.)'in kabri de buradadır.
 2. Ziyaretçi

  Doğru, Hz. Muhammed'in (SAV) kabri Medine'de, Mescid-i Nebevî'de bulunmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hazreti muhammed 632 yılında altmış üç yaşındayken vefat etti. peygamber efendimizin ölmeden önceki isteği doğrultusunda peygamberimizi hazreti ali yıkamıştır. peygamber efendimiz yıkanıp kefenlendikten sonra medinede mescidi nebevide defn edidi.
+ Yorum Gönder


hz muhammedin kabri nerede,  hz muhammedin mezarı nerede,  hz muhammedin mezarı nerededir,  peygamberimizin kabri nerede,  hz muhammed kabri nerede,  hz muhammedin kabri nerededir