+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamber Efendimizin Babasının Ölümü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Peygamber Efendimizin Babasının Ölümü
  Peygamber Efendimizin Babasının Ölümü  Peygamber Efendimizin Babasının Ölümü
  Peygamber (sav) henüz yirmi sekiz aylıkken babası Abdullah vefat etti.
  Bundan daha az olduğu söylendiği gibi, Peygamber henüz ana karnında olduğu sırada öldüğü de söylenir.
  Abdullah Medine’de kimsesiz garip bir şekilde öldü Oraya Hurma almaya gelmişti Yine söylendiğine göre Şamdan dönerken hastalanarak Medineye uğramıştı.


  Muhammed b Ka’b el-Kurazî ve diğerleri anlatırlarki :
  Abdü’l Muttalib, oğlu Abdullah Şam diyanndaki Gazze şehrine ticaret yükü götüren bir kervanla gitmişti Dönüşlerinde Abdullah hasta olarak Medine’ye uğradılar Abdullah Kervandakilere:

  •Dayılarım olan Adiy b Neccâr oğullan yanında biraz kalacağım, dedi ve bir ay hasta olarak orada eğleşti Durum Abdü’l Mutta-lib’e ulaşınca en büyük oğlu El-Haris’i onu almaya yolladı Haris ona ulaştığında Abdullah’ı ölmüş olarak buldu Benî Neccâr kabilesinden birisi olan En-Nâbiğa adlı bir adamın evine defnoldu Peygamber (sav) o zaman henüz ana rahminde bulunuyordu Bu sahih bir haberdir.
  Abdullah yirmibeş yıl yaşamıştı.
  Vakidî “İşte Abdullahın yaşı ve ölümü hakkındaki görüşlerin en sağlamı budur” diyor.

  Abdullah mîras malı olarak, Ümmü Eymen adlı bir Câriye, beş deve ve koyun bırakmıştı Nebi (sav) bunlara mirasçı oldu 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Peygamber efendimizin babası Amine ile evlendikten çok kısa bir süre sonra Kureyşin bir ticaret kervanı ile Şam a gitmiştir ve ticaret bitip geri dönerlerken yolda hastalanıp vefat etmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizn babası abdullah peygamber efendimiz doğmadan önce bir ticaret kervanıyla şama gitmiştir. işleri bittikten sonra geri dönmek için yola düşmüşlerdir. ancak peygamber efendimizin babası yolda hastalanıp vefat etmiştir. sizinde anlayacağınız gibi peygamber efendimiz babasını hiç görememiştir.
+ Yorum Gönder


peygamber efendimizin babasının vefatı,  peygamberimizin babasının vefatı,  peygamber efendimizin babasının vefat tarihi,  peygamberimizin babasının vefat tarihi,  peygamber efendimiz babasının vefatı,  hz muhammedin babasının ölümü