+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberlerin Doğum Tarihleri Kaçtır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Peygamberlerin Doğum Tarihleri Kaçtır

  Peygamberlerin Doğum Tarihleri Hakkında Bilgi  Peygamberlerin bir çoğunun doğum tarihleri belli değildir kesin bir bilgi bulunamıyor bu konuda peygamberlerin doğum tarihlerini öğrendikce konumuza ekliyeceyiz.

  Hz Muhammed s.a.v.Doğum Tarihi

  Peygamberimiz (a.s.) Fil yılında, Rebiülevvel ayının 12. Pazartesi günü, tanyeri ağarırken, Şı'b'daki evlerinde doğdu.

  Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 19 Ocak 570'te, Ağustos 569'da, 20 Nisan 571'de ya da 27 Nisan ya da 26 Nisan 571'de Mekke'de doğdu

  Hz Musa Peygamber

  Hz.Musa İ.Ö 14. yüzyılın sonlarında Mısır'da dünyaya gelmiş.Hz MuSA Yaşadığı dönem kesin olarak bilinmemekle birlikte İÖ 14. yüzyılın sonlarında doğduğu ve İsrailoğulları'nın Mısır'dan çıkışına 13. yüzyılda önderlik ettiği sanılmaktadır.

  Hz İsa Peygamber

  Hz İsa Noel, bu gün Hıristiyanlar tarafından Hz. İsa’nın doğum günü olarak kabul edilen ve kutsal bir gün olarak kutlanan dini bir bayramdır.

  Hz Yusuf Peygamber

  Hz Yusuf Hz. Yûsuf Kurân'da adi geçen peygamberlerden birisi olup, Yakub Peygamberin oğludur. Nesebi Hz. İbrahim'e kadar varır

  Hz Yahya Peygamber
  Hz Yahya vaiz ve peygamber. Hıristiyanlıkta Vaftizci Yahya olarak anılır ve aziz kabul edilir. Zekeriya'nın oğludur. Müslümanlar, Sâbiîler (Mandenistler) ve Bahailer tarafından peygamber kabul edilir. Bu durum Yeni Ahit'teki Matta, Markos, Luka ve Yuhanna İncilleri ile, Kur'an'da ve Bahai metinlerinde teyit edilir. M.S. 27 yılı civarında İsa'yı Şeria Nehri'nde vaftiz ettiğine inanılır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  peygamber efendimiz hz. muhammed (sav) kesin bir doğum tarihi olmamak la birlikte bilinen tarih 571 yılında Mekke de doğduğu kanıtlarına ulaşılmıştır.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  günümüzde peygamberlerin doğum yılları ile kutlama yapılmakta ve onlara dualar edilmekte bu gibi kutsal günler inananların en kutsal günüleridir.farklı dinler ve farklı peygamberlerin günleri her yıl kutlanılmaktadır.
 4. Ziyaretçi
  Hz.muhammed s.a.s 571 yilinda 20 nisan da dunyaya gozlerini acmisdir

 5. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bir çok peygamberin doğum tarihi hatta ölüm tarihi bilinmemektedir. ancak bazı peygamberlerin doğum tarihleri tam olarak bilinmektedir. bunlar; hazreti muhammed , hazreti musa , hazreti yusuf, hazreti isa ve son olarak ta hazreti yahya.

+ Yorum Gönder


hz yusuf doğum tarihi,  hz yusuf doğum ve ölüm tarihi,  peygamberlerin doğum ve ölüm tarihleri,  hz yusufun dogum tarihi,  Hz yusufun dogum ve olum tarihi,  Hz yusuf doğum yılı