+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimiz doğduğunda mekkenin dini inançları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamberimiz doğduğunda mekkenin dini inançları
  peygamberimiz doğduğunda mekkenin dini inançları hakkında kısaca bilgi verebilir msin 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İslamiyet öncesi egemen olan din putperestlikti
  peygamberimiz-do-du-unda-mekkenin-dini-inan-lar-.jpg
  Her kabilenin, her biri bir tanrıyı simgeleyen çok sayıda putu vardı. Putlar genellikle kadın, kuş, aslan vb. şekillerde tasvir edilmişti.
  Tüm kabilelerce kutsal kabul edilen Kabe'nin içi putlarla doluydu. Arabistan'da Kabe dışında bu dönemde yüz kadar daha tapınak bulunuyordu.
  Yahudilik ve Hıristiyanlık da zamanla tüccarlar aracılığıyla Arabistan'a girmişti. Ancak Araplar kendilerine yabancı gördükleri bu dinlere ilgi göstermemişlerdi. Bu dinler Arabistan'da tek tük taraftar bulmaktan öteye gidememişti. İslamiyet, Hıristiyanlıktan farklı olarak bu tarihsel koşullar içerisinde var oldu. Hıristiyanlık doğduğunda Roma devleti Köleci bir devletti. Hıristiyanlık da bu köleci devletin otoritesini reddederek ezilen kesimlere umut taşıyarak var olmuştu.
  Oysa İslamiyet'in çıktığı koşullarda Arap Yarımadası'nda kabile ilişkileri yıkılmaya yüz tutmasına karşın hala egemendi. Bu nedenle de gelişim çizgisi Hıristiyanlıktan farklı bir hat izleyecekti.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz 571 yılında mekke de dünyaya gelmiştir. o zamanlar yani peygamber efendimizin doğduğu yılda her kabilenin kendine ait bir putu varmış. ve her kabile kendi elleri ile yapmış oldukları puta taparmış.
+ Yorum Gönder