+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz.muhammedin Güzel Ahlakı Ile Ilgili Ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hz.muhammedin Güzel Ahlakı Ile Ilgili Ayetler

  hz.muhammedin güzel ahlakı ile ilgili ayetler lütfen
 2. Asel
  Bayan Üye

  Peygamberimizin Güzel Ahlakı Ile Ilgili Ayetler


  "Hz.Muhammed’in (s.a.) başlıca özelliklerinden bir başkası, onun üstün ahlâk sahibi oluşudur: Şüphesiz sen, büyük bir ahlâka sahipsindir".(Kalem, 68/4)

  "Son ve evrensel peygamber olan Hz.Muhammed (s.a.), âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir: Doğrusu bu Kuran’da, kulluk eden kimselere bildiri vardır. Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiya, 21/106-7)

  "Peygamberimizin ahlakı Kur’an ahlakı idi. Kur’an-ı Kerim’de Yüce Rabbimiz O’nun ahlakını överek, şöyle buyurmuştur: "Ya Muhammed! Şüphesiz sen yüce bir ahlak üzeresin." (Kalem Sûresi - ayet: 4.)

  “Andolsun size bir Peygamber geldi ki sizin sıkıntıya uğramanız onu incitir ve üzer. Çünkü o size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatli ve merhametlidir.” (Tevbe Suresi 128)

  “ Şüphesiz sen yüce bir ahlak üzeresin” Kalem Suresi 4
 3. Zarafet
  Üye
  Allah'ın en sevgili kulu, son ve en büyük Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.) bir saadet güneşi olarak doğdu. Peygamberimizin ahlakının en önemli özelliği, Allah vergisi oluşudur. Peygamberimiz, dürüstlüğün ve güzel ahlakın en güzel örneği idi. Hz. Muhammed (s.a.s.) güzel ahlakı tamamlamak için gönderildi.
 4. Ziyaretçi
  sağolun allah sizden razı olsun, kısa olması ödevim için daha net oldu

 5. Ziyaretçi
  Sagolun iyi oldu bu benim icinde

 6. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz allah tarafından alemlere rahmet olarak gönderildi. peygamber efendimiz peygamberlerin ve ve bütün insanların en üstünüdür. o bütün güzel şeylerin birleşimidir. peygamber efendimiz güzel ahlakın ta kendisidir. o sahip olduğu güzel ahlakla bir çok insana örnek olmuştur.

+ Yorum Gönder


hz muhammedin güzel ahlakı ile ilgili ayetler,  hz. muhammedin güzel ahlakı ile ilgili ayetler,  hz.muhammedin güzel ahlakı ile ilgili ayetler,  peygamberimizin güzel ahlakı ile ilgili ayetler,  hz muhammedin güzel ahlakıyla ilgili ayetler,  hz muhammedin ahlakı ile ilgili ayetler