+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve İç Anadolu Bölgesi Forumunda Gölbaşı Mogan Gölü Adres Bilgileri , Gölbaşı Mogan Gölü Hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Gölbaşı Mogan Gölü Adres Bilgileri , Gölbaşı Mogan Gölü Hakkında bilgi
  Gölbaşı Mogan Gölü Adres Bilgileri

  Mogan Gölü veya yerel adıyla Gölbaşı, Ankara'nın 25 km güneyinde Gölbaşı ilçesinde bir göldür. Uzunluğu 4 km, genişliği 1,25 km'dir, yözölçümü 2,5 km2'dir. Alüvyon birikimini arkasında oluşmuştur, gölün suyu hafif tuzludur. Eymir Gölü ile bağlantılıdır.

  Göl kıyısında kurulan Mogan Gölü Çevresi Rekreasyon Alanı 601.879 m2'lik bir alana sahiptir. Bunun 203.650 m2'lik bir kısmı Doğa Parkı olarak ayrılmıştır, burada göç eden kuşların konaklaması mümkün kılınmıştır. Rekreasyon alanında yürüyüş yolları, spor alanları, iskeleleri, piknik alanları, at maneji, spor, eğlence ve lokanta tesisleri bulunmaktadır.

  Gölbaşı Mogan Gölü Adresi:Gölbaşı, 336. Sk, 06830 Gaziosmanpaşa, Ankara 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Mogan gölü Göçbaşı ilesinde yer almaktadır. Gölbaşı olarak bilinen mogan gölü Ankaranın 25 km uzaklığında yer alan gölbaşı ilçesinde bulunmaktadır. Gölbaşıdaki mogan gölü ankaralılaraın hafta sonları uğrak yerlerindendir. Piknikçilerin sıkça gittiği gölün etrafında konaklama yerleri ve restorantlar bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder