+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve İlk Kim Neyi Buldu Forumunda Sesli Ve Görüntülü İletişim İlk Hangi Araçla Sağlanmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Sesli Ve Görüntülü İletişim İlk Hangi Araçla Sağlanmıştır
  Sesli Ve Görüntülü İletişim İlk Hangi Araçla Sağlanmıştır..??

  ilk iletisim.gif

  İlk sesli iletim A.Graham BELL tarafından elektrik telleri üzerinden yapılmıştır. Adına telefon denilmiştir. Yani bizim bildiğimiz telefonlar ilk sesli iletişim aracıdır.

  İlk görüntülü iletişim aracı ise Logie BAİRD adındaki iskoçyalı bilim adamı tarafından üretilen radyo dalgası ile insanların yüzünü iletebilen ve adına televizyon dediği alettir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Sesli ilk iletişim aracı graham bell tarafından bulunmuş ve adına da telefon denmiştir. daha sonra graham bell in bulduğu bu icat üzerinden uzun yılların geçmesiyle birlikte gelişmiş ve günümüzde hem sesli hemde görüntülü iletişim aracına dönüşmüştür.
+ Yorum Gönder


sesli ve görüntülü iletişim ilk hangi araçla sağlanmıştır ,  sesli iletişim ilk olarak hangi araçla sağlanmıştır,  sesli ve görüntülü haberleşme aracı,  sesli ve gürültülü iletisim araci,  sesli ve goruntulu iletisim araci,  sesli ve görüntülü haberleşme aracı nedir