+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İman ve İslam Forumunda Kadir gecesi olduğunu nasıl anlarız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Kadir gecesi olduğunu nasıl anlarız
  Kadir gecesinin alametleri

  CEVAP
  Ramazanın her gecesini Kadir gecesi bilerek hareket edilirse Kadir gecesine rastlanmış olur. Her gün en az şunlar yapılmalı:
  1- Yatsı namazında zammı sure olarak Kadir suresini okumalı.
  2- Kadir gecesi okunacak duayı okumalı.
  3- Bir iki sayfa Kur’an-ı kerim okumalı.
  4- İlmihalden bir iki sayfa okumalı.
  5- Az da olsa sadaka vermeli.
  6- Gece seher vakti, iki rekat namaz kılıp, silsile-i aliyyeyi okuyarak, o âlimlerin hürmetine dua etmelidir.
  7- Gündüzü de gecesi gibi kıymetli olduğu için gündüzleri de değerlendirmelidir.
 2. Zahra
  Üye

  Kadir Gecesi İslamiyet açısından önemli bir gecedir. Kuranı Kerimin inmeye başladığı Ramazan ayının 27. ci gecesine denk gelmekte ve bu gece tüm bir yılın en Faziletli gecesi olarak görülür.Kadir gecesinde tüm Melekler yeryüzüne iner ve insanların bu günde yaptığı Dualar kabul olunur.
 3. Beriwan
  Devamlı Üye
  kadir gecesi insanlar için çok önemli bir gecedir. çünkü kuranı kerim bu gece yeryüzüne inmiştir. müslümanlarin bu geceyi çok iyi değerlendirmeleri gerekir. ramazanın yirmi yedinci günü kadir gecesi olarak bilinir. bu gece melekler yeryüzüne iner.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Kadir gecesinin net olarak hangi gün olduğu belli değildir ama kadir gecesini ramazanın son on gününde arayın derler o nedenle ramazanın 27. gecesi kadir gecesi olarak ihya edilmektedir. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlı bir gecedir çünkü kadir gecesi kuranı kerimin peygamberimize indirildiği ,meleklerin yere indiği ve duaların kabul edildiği gecedir.

+ Yorum Gönder


kadir gecesini nasıl anlarız,  kadir gecesi olduğunu nasıl anlarız,  kadir gecesini nasil anlariz,  kadir gecesinin hangi gün olduğunu nasıl anlarız,  kadir gecesi oldugunu nasıl anlarız,  kadir gecesi oldugunu nasil anlariz