+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İman ve İslam Forumunda Zikrin İşlevi, Zikir Ne İşe Yarar, Zikrin Fonksiyonu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. muhsin iyi
  Cezalı

  Zikrin İşlevi, Zikir Ne İşe Yarar, Zikrin Fonksiyonu
  Zikrin İşlevi Hakkında Bilgi

  Zikir kalbi temizler ruhu kötü düşüncelerden arındırır. Zikir bir çok psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir insanı ferahlatıp rahatlatır. Bir çok anti depresan yerine Allahı zikir etmek sürekli ibadet etmek insanın maneviyatını güçlendirip sakinleştirici ilaçlara gerek bırakmaz.

  Zikir Allaha adıyla ibadettir.Zikir etmek insan ruhunu ve kalbini temizler. İnsan Allahı zikir etmekle rahatlar manevi huzura kavuşur. insan ne kadar çok zikirde bulunursa o kadar Allaha yakınlaşmış olur. 2. Beriwan
  Devamlı Üye

  zikrin işlevi allahtan bir şey istemek bir şey dilemektir,eğer allahı seviyorsak sürekli allahı zikretmeliyiz.allahhı zikredersek sürekli cerimizcennet olur.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Zikir ruha etki eder ibadet yani zikir etmek ruhumuzu temizler ve psikolojik bir çok rahatsızlıktan bizleri korur. günümüzde insanların sürekli bir depresyon halinde olmalarının en büyük nedenlerinden bir tanesi zikirde bulunmamalarından kaynaklanmaktadır.
+ Yorum Gönder