+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İman ve İslam Forumunda Melekler Insanlara Dua Ederler Mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Melekler Insanlara Dua Ederler Mi
  Melekler insanlara dua ederler mi kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Melekler Insanlara Dua Ediyorlar Mı Hakkında Kısaca Bilgi

  Allah’a kendi başımıza duâ edip isteklerimizi arz ettiğimiz gibi, Allah’ın sevdiği bir kula da kendimiz için duâ ettirebiliriz. Bazen de sâlih bir kul denk gelip bize duâ ettiği zaman ne kadar sevinir, huzur buluruz. Düşünelim ki insan bir melekle karşılaştı, ondan duâ talep etti, melek de o insan için duâ etti, Allah’a yalvardı. Bu olayda her halde o insan çok büyük hafiflik hissedecek, sürur duyacak ve rahatlayacaktır. İşte melekleri kendimize nasıl duâ ettirebiliriz düşüncesi bu satırların konusunu teşkil edecektir.

  Ayet ve hadisleri okudukça meleklerin duâ ettiği durumları tespit etmeye çalıştık. Burada arz edeceğimiz liste şüphesiz ki tüm durumları kapsamayacaktır. Bu konuda Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan ÇEKER, “Melekleri Kendimize Nasıl Duâ Ettirebiliriz” isimli makalesi ile bu konu ile ilgili hadis-i şerifleri tesbit ederek bu konuda bir başlangıç yapmıştır.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Melekler İnsanlara dua ederler, insanlar okudukları bazı ayetler vasıtası ile meleklerin kendilerine dua etmelerini sağlayabilirler. Bazı ayetlerde meleklerin insanlara dua etmesi konusuna rastlamak mümkündür. örn. Mübin suresi bunlardan bir tanesidir.
+ Yorum Gönder


melekler iyi insanlara dua ederler mi