+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Unitaryenler´in İnanç Esasları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Unitaryenler´in İnanç Esasları
  Unitaryenler´in İnanç Esasları

  Unitaryenler´in İnanç Esasları Hakkında Bilgi

  Unitaryenler ´in inanç esasları; Tanrı ´nın birliği, Tanrı ´yı ve insanları sevmekten, ebedi bir hayata inanmaktan ibarettir.

  İnançla ilgili meselelerde, otoritelerin değil, aklın kabul ettiğini, çeşitli din ve görüşlere karşı hoşgörüyü esas alırlar. İsa ´nın hatırasına saygı gösterirler, ancak " Tanrı ´lığı " nı reddeder ve " yanılmaz " olduğunu kabul etmezler. Hıristiyan Kutsal Kitap ´larını insan tecrübesinin bir belgesi olarak görür, fakat yazarlarının, insan olukları için,hata yapabileceklerini ileri sürerler.

  Unitaryenler,insanın günah işlemeğe,hata yapmaya eğimi olsada,asıl itibariyle günahkar olduğuna inanmazlar.Unitaryenler,cehennem ve ahiret konusunda farklı düşünceye sahiptirler. Tanrı ´nın her dönemde insanlara doğru yolu göstermek için peygamberler gönderdiğini kabul ederler.İsa Mesihi de bunların en üstünü olarak görürler.

  Unitaryenler, dualarda herhangi bir destek ve dilekte bulunmayı Tanrı ´nın işine karışma olarak telakki ederler. Ölümden sonra insan ruhunun yaşadığına; ahiret hayatının nasıl ve ne derecede olacağını bilemeyeceklerine,fakat Tanrı ´ya sevgilerinden dolayı cehennemde olmayacaklarına inanırlar
 2. Acil

  Unitaryenler´in İnanç Esasları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder