+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Hollanda kültürü nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hollanda kültürü nasıldır
  hollanda kültürü nasıldır kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Hollanda kültürü nasıldır

  KISACA HOLLANDA KÜLTÜRÜ

  Hollanda genel anlamda kendine özgü kültürüyle anılan bir ülke olmamakla beraber, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamları,kendine özgü; oldukça iyi korunmuş mimarisi,ülkenin her yerini adeta parselleyen su kanalları,yemyeşil doğası ve özgür sosyo-politik yapısıyla Avrupa’daki diğer ülkelerden oldukça farklı yapıya sahip bir ülkedir.
  Hollanda nüfusunun yaklaşık 1/3ünü farklı milletlere mensup (Surinam, Aruba ve Endonezya, Fas,Türkiye,Çin, Japonya) Hollanda vatandaşları oluşturmaktadır. Bundan dolayıdır ki Hollandalılar, insan haklarına oldukça saygı gösteren ve her tür ayrımcılığa karşı çıkan bir toplumdur.

  Hollandalıların neredeyse tamamına yakını oldukça iyi düzeyde Ingilizce konuşabilmektedirler.Bunun yanı sıra Almanca,Fransızca,Ispanyolca ve Italyanca en çok ögrenilen diger dillerin başında gelmektedir.
  Hollandaca;Ingilizce,Almanca ve Fransızca’dan öğeler içeren telafuzu zor bir dildir.Eger Hollandaca ögrenecek bir kişi Ingilizce ve Almanca biliyorsa işinin oldukça kolay olacağı söylenebilir.

  Yemek kültürü olarak oldukça fakir olan Hollanda’da her tür sebze ve meyve bulunmakla beraber,genelde fast food tarzı yemekler yenmektedir.Fast food şeklinde servis veren dönerciler ise hemen her şehirde bulunmaktadır.

+ Yorum Gönder