+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Format atarken NTLDR eksik uyarısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. adigecesc
  Yeni Üye

  Format atarken NTLDR eksik uyarısı
  arkadaşlar bende ntldr eksik hatası var.bilgisayar çok kasılıyordu virüs programı falan işe yaramadı formata karar verdim.
  format atarken c yi biçimlendirdi,kurulum yaparken hata verdi,tekrar kur dedi,
  tekrar kura geldim ama şimdi sürekli ntldr hatası veriyor.
  pc yı onarmak ıcın f9 a basıyorum ama orada da aynı hatayı verıyor.
  pc yi yeniden başlatmak için ctrl+alt+del diyor. windows xp yükleme yazısı gelmiyor yanı
  ne bilgisayarım normal açılıyor ne de format atabılıyorum
  sürekli kısır bir döngü içine düştü.biostan cd den başlatıyorum olmuyor.
  hdd den başlat dıyorum yıne olmuyor hep aynı hata ntldr eksık dıyor
  ne yapacağım format atamıyorum yardımcı olun nolurrrrrrrrrrrrrrr 2. greham
  Yeni Üye

  aynı sorun bendede var bırı yardımcı ola bılırmı format atamıyorum gelmıyor format ekranı ntldr eksik dıyıp duruyo flas bellekle bıle atmayı denedım olmadı ne yaptıysam olamadı bırı ılgılene bılırmı acaba
 3. Gizli @ yara
  Özel Üye
  Format ile ilgili bilgi


  Öncelikle hatanın çevirisini yapacak olursak, karşılığı: “ Önyükleme yapın ve önyükleme aygıtını seçin veya seçilen önyükleme aygıtına önyükleme medya(CD, DVD) aracı ekleyin ve bir tuşa basın dır.


  Format ile ilgili bilgi1.gif

  Hatadan da anlaşılacağı üzere bilgisayarınız HDD’yi göremediği için başlatılmamaktadır.

  1) Öncelikle BIOS ayarlarınıza bakmanız doğru olur. Bilgisayar açılırken DEL tuşuna bastığınızda BIOS ayarlarına yönlendirilirsiniz. Advanced BIOS Features kısmına girin ve aşağıdaki resme yakın bir menü gelecektir. Farklı olma ihtimali vardır. First Boot Device yani birinci önyükleme aygıtı olarak Hard Disk yaparsınız. Kaydedip çıkarsınız, bilgisyarınız yeniden başlar.

  Eğer zaten HDD seçili ise 2. yönteme bakınız.
  Format ile ilgili bilgi2.gif

  2) 1. yöntemde size yarar bir şey bulamadıysanız, 2. yöntem %80 probleminizi çözecektir. Bilgisayar ilk HDD’yi görmesine rağmen HDD’yi başlatamıyorsa HDD’de sorun vardır. Sorun donanımsaldır. Kasayı açmanızı veya açtırmanızı ve bağlantıları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Temazsızlık, bağlantı hataları vb. gibi problemlerden kaynaklanabilir. Öncelikle harddisk bağlantılarını kontrol edin. Kasanın içini açmışken temizlik yapmanızı da öneririm. Tozunu alın, yıkayın falan demiyorum ha! 2 kere bu sorunla karşılaştıysam ikisinde de temazsızlık vardı. Temazsızlık var ise kablonuzu değiştirmelisiniz. Değiştirdiğinizde yine aynı hatayı alıyorsanız %90 HDD niz bozuk, %10 ihtimal de HDD’nizin anakartınıza bağlı olduğu Sata/ide kanalı bozuktur. Kanalı değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

  Bu hatayı aldığınız sürece format atmanız da mümkün değildir. Çünkü bir önyükleme aracı başlatılamıyor demektir. Bu durumda Windows da başlatılmaz. Bu da büyük ölçüde son söylediğim yöntemi doğruluyor.


  bazı yazılar alıntıdır

 4. Gizli @ yara
  Özel Üye
  Donanımsal bir şey olduğu için her şeyden şüphelenmek lazım

  HDD’den çıkan kabloların uçlarını değiştirin. SATA kablosunun takıldığı yerleri değiştireceksiniz. Birinci uç A’ya, ikinci uç B’ye takılı ise birinci uç B’ye, ikinci uç A’ya takılacaktır. Sorununuz hala çözümlenmediyse, HDD kablosundaki gibi tüm kabloların uçlarını değiştirin.


 5. pisicos
  Yeni Üye
  arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
  Ben format atarken bilgisayarıma apex7dgg.sys diye bir sorunlar karşılaşıyorum dosya bulunamadı diyor ve formattan çıkıyor.
  ne yapmam lazım bana acil bir çözüm lütfen????*

 6. Ziyaretçi
  windows cd in çiziktir

+ Yorum Gönder


ntldr eksik,  format atarken ntldr eksik hatası,  format atarken ntldr eksik hatası çözümü,  format ntldr eksik hatası,  ntldr eksik format atılmıyor,  ntldr