+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda FL Studio-FL Studio Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  FL Studio-FL Studio Hakkında

  FL Studio Programı Hangi İşimize Yarar?

  Özellikleri;
  Windows XP işletim sistemi üzerinden kullanılan FL Studio 8 XXL
  Geliştiren(ler) Image-Line Software
  Güncel sürüm 9.5
  (07 Temmuz 2010)
  İşletim sistemi Microsoft Windows
  Programlama dili Delphi
  Yazılım türü Müzik programı
  Lisans Proprietary software

  FL Studio, resmi adıyla FruityLoops veya konuşma dilindeki söylenişiyle Floops, Belçikalı müzik şirketi Image-Line Software tarafından geliştirilen bir dijital müzik yazılımıdır. FL Studio özgün olarak Didier Dambrin tarafından geliştirilmiştir. Dambrin şu an programın ana programcısı ve geliştirme yöneticisidir.

  FL Studio, tamamen ayarlanabilir, kalıp desteği veren iş akışı merkezli ve nota dizicisine sahip bir yazılımdır. Yazılım, içeriğinde MIDI destekli altyapı; birçok düzenleme, miksaj ve ses kayıt birimleri barındıran, gelişmiş bir yazılımdır. Bitirilen her türlü şarkının veya klibin WAV, MP3 ve Ogg Vorbis formatlarına dönüşümüne izin verildiği gibi, yazılımın patentli .flp formatı da mevcuttur.

  İçeriğinde barındırdığı özgün birimleriyle yazılım, bu birimlere karşılık sahip olduğu uygun fiyatı sayesinde birçok çevre tarafından desteklenmektedir. Film müziği özelliği de yazılımın bir video oynatıcısı eklentisiyle elde edilebilmektedir. Ancak bu özelliğin bir geleneksel nota hizmeti yoktur.

  FL Studio, Borland Delphi programlama dilinde yazılmıştır. Bu nedenle Linux veya Mac OS X işletim sistemi girişlerine uygunluk konusunda bir plan yoktur. Eylül 2008 itibariyle Image-Line, kendi internet sitesinde yazılımın artık Intel tabanlı Apple donanımlarda Boot Camp adlı yazılım sayesinde kullanılabileceğini duyurmuştur.
  Yazılım ayrıca birçok dijital müzik sanatçısının başlangıç yazılımı olarak da bilinmektedir.
 2. Asel
  Bayan Üye

  Fl Studio Müzik Programı


  Fl Studio.jpg

  Neredeyse her gün geliştirilerek rekabette üst sınıra taşımış, kolaylığının amatör kullanıcılara hitap etmesinin yanında günden güne profesyonel stüdyolarda da kullanılmaya başlamış, tabiri caizse ekmeğini taştan çıkartmış bir program

+ Yorum Gönder


Fl studio hakkında herşey,  fl studio ne işe yarar