+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Ev hanımları para kazanıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Ev hanımları para kazanıyor
  Ev Hanımları Nasıl Para Kazanabilir?

  Bartınlı ev hanımları, tel kırma işlerini kurdukları İnternet sitesi ile pazarlıyor.

  Bartın'da grup ev hanımı önceleri hobi olarak başladıkları el işlerini şimdi Web ortamında "Bohçacı Pazarı" adını verdikleri internet sitesi ile tüm dünyayla paylaşıyorlar. Ev hanımları İnternet sayesinde ürünlerini satarak, para kazanıyor.

  Bartınlı hanımlar evlerinde yapmış oldukları birçok türden el işini kurdukları bir İnternet sitesinde sergileyerek satışı sunuyorlar. Bartın'a ait tel kırma işinden yün örgüye kanaviçeden bin bir zahmetle gerçekleştirilen boncuk işine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ev hanımlarının bohcacipazari.com isimli İnternet sitesinde satışa sundukları ürünler ilgi görüyor. 7 ev hanımının bir araya gelerek gerçekleştirdikleri sitede müşterileri en memnun eden tarafı ise üreticilerin belirlemiş oldukları fiyatlar oluyor. 7 ev hanımından birisi olan Banu Kaya, "Biz bu işe tamamıyla hobi olarak başlamıştık.Yani bir gelir düşüncemiz yoktu. Ancak 7 bayan bir araya gelerek böyle bir projeyi gerçekleştirme kararı aldık. Bu tür işlemeler piyasada çok yüksek fiyatlarda satılmakta. Biz ise bunu en uygun kaç liradan satabiliriz diye düşünerek bir ürünün fiyatını belirliyoruz. İyi ki bu şekilde yapmışız. Türkiye'nin 4 bir yanından hatta yurt dışından bile müşterilerimiz oldu ve bu sayede Bartın'a özgü tel kırma gibi bu yöreye ait bir çok kültürümüzü, dışarıya taşıyor ve tanıtıyoruz" dedi.

  Bartın'a ait tel kırma işleri özellikle genç kızların çeyizlerini süslerken, zevkli ev hanımlarının da evlerinde kullanmaktan vazgeçemedikleri bir ürün olmaya başladı. 2. Fatma
  Administrator

  Ev kadınları içinde para kazanmanın bir çok seçeneği vardır. Örneğin el işi yapmak. evde çocuk bakmak. bunlardan bazılarıdır.
 3. Fatma
  Administrator
  Aslında para kazanmak isteyen biri evde oturması para kazanmasına engel değil. Örneğin bir pastahane ile anlaşır ve o pasthanenin kurabiyelerini yapar veya el işi ve daha bir çok şey. Yeter ki kendi ayaklarının üstünde durmasını istesin.
+ Yorum Gönder