+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Erkekleri Anlamanın Yolları Erkekleri Nasıl Anlarız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Erkekleri Anlamanın Yolları Erkekleri Nasıl Anlarız
  Erkekleri Anlamanın Yolları Nelerdir?


  Erkekler çevremizde sürekli varolan ama anlayamadığımız evrensel bir dil kullanıyor. Zaman zaman bizi zorlayan "Erkekçe", sözcükler değil bakışlar, mimikler ve jestler üzerine kurulu. Peki, bu dili bilmek ne işimize yarayacak?

  Bir lisan bir insandır" derler. İnsanlık kapasitemizi genişletmek için hepimiz en azından bir yabancı dili konuşmaya gayret ediyor, birini biliyorsak hemen ikincisini öğrenmeye başlıyoruz. Kısacası, dil öğrenmek hepimiz için kendimizi geliştirmenin ilk koşullarından biri.
  Erkekçeyi kadıncaya tercüme edin
  Farklı milletlere ait bütün yabancı dillerden başka bir lisan daha var ki, biz kadınlara hem çok yakın, hem de çok uzak: Erkekçe. Bu dili hangi milletin konuştuğunu hemen anlamışsınızdır. Çevremizde sürekli varolan ama genelde anlayamadığımız evrensel bir dil bu. Sözcükler üzerine değil, bakışlar, mimikler ve jestler üzerine kurulu. Peki, bu dili bilmek ne işimize yarayacak dersiniz? Dil, iletişimin en önemli aracı olduğuna göre "Erkekçe"yi öğrenerek erkeklerle çok daha kolay iletişim kurmamız, hangi davranışlarının ne anlama geldiğini keşfederek onlara daha yakın olmamız mümkün.

  Ayrıca farklı karakterlerde erkeklerin kendilerine has jestleri olduğu da kesin. Onlarla ilgili belli hedeflerimiz varsa unutmayalım ki, amaca giden yol araçtan geçiyor, işte, belli başlı 10 erkek tipi ve verdikleri sinyallerle bize anlatmak istedikleri
  Bay Sadık
  Sinyal: Basını hafif yana ve aşağıya eğerek bakıyor.
  Anlamı: Kahverengi gözleriyle attığı ceylan bakışıyla sizi kıvama getirmek niyetinde Bu jesti aynada uzun süre çalıştığından emin olabilirsiniz. Duruşu kırılganlığını, teslim oluşunu ve size güvendiğini gösteriyor. Aynı güveni sizden de beklediğini ve sadık bir partner olacağını anlatmak istiyor. Duygularınızı ifade etmek için yanıp tutuşuyorsanız, buyrun ama ateşli geceler için gereken dayanıklılığı onda bulamayabilirsiniz.
  Bay -----
  Sinyal: Parmaklarını durmadan saçlarının arasından geçiriyor.
  Anlamı: Önceden planladığı ve sizi etkilemek için acımasızca uyguladığı bir taktik Bir kadında dudaklarını yalama, göz süzme ya da kırıtma ne anlama geliyorsa Bay -----'de de saçlarıyla oynamak aynı anlama gelir. Ona bir iyilik yapın ve ne olursa olsun egosunu yüceltin yoksa bunu anında bir başka kadın yapar.
  Bay Koruyucu
  Sinyal: Omuzlarını kabadayı gibi kaldırıp hafifçe öne doğru eğilerek yürüyor.
  Anlamı: Onu nasıl böyle büyülediniz bilemem ama koruma içgüdüsünü harekete geçirdiğiniz kesin. Bu maço karakter, sizi kanatlarının altına almak ve seksi bir kadının tek sahibi olduğunu çevresine göstermek istiyor. Sizinle ilgilendiği belli ama çevrenize duvar ören tutumunu ne kadar ileri götüreceği ve bunun ne kadar hoşunuza gideceği tartışma konusu
  Bay Kafası Dağınık
  Sinyal: Sürekli cep telefonuna ya da sigara paketine saldırıyor.
  Anlamı: Start verildi. Bakıştınız ve hatta birbirinize gülümsediniz ama bir türlü gerisi gelmiyor. Yanınıza gelmek yerine durmadan telefonla bir yerleri arıyor, sigara üstüne sigara içiyor. Paniğe kapılmayın. Bu, sizden etkilenmediği değil, sadece atacağı adımları planladığı anlamına geliyor. Kararlı olup ilk adımı siz atın. Hamleniz onu da harekete geçirecektir. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Erkekler de aynı soruyu kadınlar için sorar onları anlayamadıklarını ileri sürerler. Bir insanı kız olsun erkek olsun tamamen çözemeyiz. İçinde neler yattığını bilemeyiz iyisi mi biz onu anlamayı bırakarak olduğu kabullenelim.
+ Yorum Gönder


erkekleri nasıl anlarız,  erkeklerin azdığını nasıl anlarız,  erkeğin azdığını nasıl anlarız,  Erkekleri nasil anlariz,  erkekleri nasıl anlayabiliriz,  erkekleri nasıl anlarım