+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Erkekle iletişim nasıl kurulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Erkekle iletişim nasıl kurulur
  Erkek İle Doğru İletişim Kurma Önerileri

  Eşiniz ya da sevgiliniz ile anlaşamadığınızı düşünüyorsanız kurduğunuz iletişimi gözden geçirin. Pek çok evlilik yanlış iletişim nedeniyle son buluyor. İletişim eksikliği ya da doğru iletişim kuramama evlilikleri ve ilişkileri sarsıyor. Onu sevdiğiniz halde anlamadığınız için ona öfke duyabilirsiniz.

  erkekle-ileti-im.jpg

  Burada her şey çift taraflıdır. Siz de partneriniz de uzlaşmak ve anlaşmak istemeli.

  Düşüncelerinizi paylaşma konusunda açık olun

  Size yanlış gelen ya da kafanızı karıştıran konular hakkında eşinizle konuşmaya açık olmak çok önemlidir. Kafanızı kurcalayan ya da eşinizin size yanlış gelen bir tavrını ona açıkça belirtmektense içinizde saklamayı tercih ederseniz, bu yara içinizde büyüyüp kangrene dönüşebilir ve her şey için çok geç kalabilirsiniz.

  Siz iyisi mi düşüncenizi dile getirmekten çekinmeyin. Tabii ne söylediğinizden çok nasıl söylediğinizin önemli olduğunu da aklınızda tutun.

  Sorunlar hakkında konuşmak için yeterince zaman ayırın

  Eşinizle konuşmak için onu işe yetişmek üzereyken telefonla aramak ya da hafta içi öğle arasında konuşmaya çalışmak doğru bir seçim olmaz. Çünkü dar zamanda size minimum dikkatle yaklaşması sizi mutsuz edecektir.

  Gerçekten önemli bir meseleyi konuşmaksa niyetiniz, her ikiniz de yeterli zamanı ayırabiliyor olmalısınız. Bu, hem onun dar zamanları kendine ayırmasına fırsat verip saygınızı göstermenizi hem de eşiniz tarafından dinlenildiğinizden emin olmanızı sağlar.

  Onun yerine düşünmeyin

  Eşiniz dile getirmeden, sizin onun aklından geçenleri bilmenize imkan yoktur. Onun ne düşündüğünü tahmin etmeye çalışmaktansa direkt olarak ona sormak daha iyidir. Sormak, yanlış tahminleri ya da yanlış izlenimleri eliminize etmenize yardım eder.

  Bugünü konuşurken geçmişi karıştırmayın

  Bu, eşler arasındaki en büyük iletişim hatasıdır. Sorunlarınıza çözüm bulmayı istiyorsanız partnerinize gerçekten bir çözüm olduğunu hissettirin. Geçmişin hatalarını gündeme getirdiğiniz takdirde, gösterdiği değişim ve olumlu çabalara rağmen kendini hala suçlu hissedecektir. Mükemmeli beklemeyi bırakın. İnsan, hatalarıyla insandır! Üstelik hatalarını anlamışsa daha da değerlidir.

  Hatalarınızın sorumluluğunu alın

  Eğer bir yanlış yaptıysanız sorumluluk alın ve bir başkasını suçlamayın. Verdiğiniz bir sözü tutmadığınızda ya da kendinizi savunmak istediğinizde bahaneler yaratmaya çalışmayın. Dürüst olduğunuzda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve eylemlerinizin sorumluluğunu üstlendiğinizde eşiniz size daha fazla güvenmek isteyecektir.

  Öfkeyi kendinizden uzaklaştırın

  Sinirlenmeye başladığınızı hissettiğinizde kısa bir mola verin, yürüyüşe çıkın, müzik dinleyin ya da sizi hemen rahatlatacak başka bir şey yapın. Sinirlerinizi yatıştıracak bir şeyler yapmak, istmediğiniz halde, sonradan pişmanlık duyacak şekilde eşinizi kırmanızı engeller.

  Topluluk içinde tartışmayın

  Başkalarının yanında ilişkinize ait sorunlar hakkında konuşmanız, eşinizi otomatikman savunmaya teşvik eder. Bu durumda, konuşmada odaklanılan konu, önemli özel meseleler yerine zorluklar olur. Başkalarının yanında eşinizle samimi ve dürüst bir konuşma yapabileceğinize inanıyor musunuz? İyisi mi meseleleri evinizde başbaşa olduğunuzda konuşun. 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Erkekler genelde sorunları uzadı uzadıya konuşmayı pek sevmez direk sonuca varmak isterler. Sorunları onun anlayacağı dilden ve kısa yoldan anlatmaya çalışmakta fayda vardır.
 3. Fatma
  Administrator
  İletişim karşı taraflarının birbirini dinlemediği zaman kopar bunun erkekle veya kadınla alakası yok. Sağlıklı bir iletişim için empati ve saygı şart. Karşı tarafın fikri size uymasa bile saygı duyulduğu zaman hiç bir sorun çıkmaz.
+ Yorum Gönder


erkeklerle nasıl iletişim kurulur,  bir erkekle nasıl iletişim kurulur,  erkeklerle iletişim nasıl kurulur,  bir erkekle nasil iletisim kurulur,  erkekle nasıl iletişim kurulur ,  erkeklerle nas