+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Erkek neden ihanet eder Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Erkek neden ihanet eder
  Erkeğin İhanet Etme Nedenleri Nelerdir?

  Erkekler kolayca ihanet edebilir ve sizi aldatır. Her erkek aldatmaz aslında. Bu yanlış bir bilgi. Bazı erkekler aldatmaz. Ki siz bu bazı erkeklerden birine sahipseniz; çok şanslısınız sizi tebrik ederiz. Diğer şanssız hemcinslerimize de geçmiş olsun demekten başka çaremiz yok maalesef. Erkek ihanete alışmışsa onu durdurmak çok zor.

  Erkekler neden ihanet eder?

  Cinsel dürtüleri kuvvetli, cinsellik açısından zayıf ve iradesine hakim olamayan erkekler kolaylıkla aldatır. Bu erkekler genellikle tek gecelik ilişkiler yaşarlar ve bu aldatma durumunu hiçe sayarlar. Tek gecelik ilişkileri aldatmak olarak görmeyen bu erkek modeli eşini ya da sevgilisini sık sık aldatır.
  erkek
  Başka bir kadına aşık olan erkek sizi bir süre o sevdiği kadınla aldatır. Aşk da erkeklerin aldatma nedenleri arasındadır. Kalbini bir başka kadına kaptıran erkek, eğer aşkını içinde yenemezse ihanet etmeyi bırakır ama sevinmeyin, çünkü sizi terk etmeyi seçecektir ve o kadına gidecektir.

  Sizi daha az seven erkek, sizinle birlikteliğini bitirmez ama size sadık da kalamaz. Bu durumda ihanet edebilir. Sevgi eksikliği, erkeğin size karşı ilgisiz ve soğuk olmasına da sebep olacaktır. Bu tür erkekler gözlerini kırpmadan bir başka kadına kucak açabilir. Eğer sizi sevmiyorsa onu zorlamayın. Elbet bir gün gidecek.

  Cinsel anlamda eşinden tatmin olamayan erkekler çareyi başka kadınlara gitmekte arar. Bu erkekler cinsel açlık sebebiyle kolayca maceraya atılabilir. Bu durumda sanırım hatayı kendinizde aramanız gerekiyor sevgili hanımlar. Eğer eşinizi yatak odasında yeteri kadar mutlu edemediğinizi düşünüyorsanız bu konuya bir çare arayın ve evliliğinizi kurtarın! 2. ismail
  Devamlı Üye

  Erkek ilişkide daha çok cinsel birlikteliğinize önem verir bu her erkekte aynıdır bu yüzden erken evlenmeyin hatta ergenlik çağından yeni çıkmış biriyle evlenmeyin yani onların iradelerini doğru kullanacağı zamanı bekleyin sonra karar verin bu yüzden 24 ya da 25 yaş evlilik için en iyisi anlatmaya çalıştığım şey erkeklerin ne kadar mantıklı karar verdiğini bilerek ilişki kurun ki erkeğinizi kaybetmeyin
 3. coolguy
  Yeni Üye
  Bence yukarıdaki yazıya yüzlerce farklı neden eklenebilir ama temel anlamıyla doğru bir şekilde anlatılmış.Tabi bunu sadece erkekler için genellememek lazım, aynı sebpler kadınlar için aldatmayı tetikleyen faktörlerden olablir.Ne yazık ki böyle bir gerçek yüzlerce hatta binlerce yıldır söz konusu çünkü tek bir kişiye bir ömür bağlı kalmak birçok kişiye cazip gelmemektedir ve bu kişiler ayrılmak yerine aldatmayı seçerler.Halbuki kişi bekar olsa böyle bir problemle karşı karşıya kalmayacaktır ve ne kendisini ne de karşısındakini aldatmaya yeltenmeyecektir bunun için de yapılması gereken rasyonel düşünmektir.Tabiki bu konu hakında yazmak ya da yorum yapmak gerçek hayatta bu tarz kararları almaktan çok daha kolay çünkü dedikleri gibi bekara kadın boşamak kolaydır ancak gerek ülkemizde gerekse dünyada boşanma oranları gittikçe artmaya başladı bunun sebeplerinden birisi insanların eğitim oranının artmasıyla maddi güce sahip olmaları ve yapılan hataları sineye çekmemelri ki bunu tamemen destekliyorum.Yani bazen ne yazık ki kadınlarımız evliliklerinin yürümediğini bildiği halde maddi gücünün yetersizliğinden dolayı eşlerinden boşanamaktadır.Ya da çocuklar varsa aile bütünlüğünü korumak için kendi mutluluklarından feragat ederler.Ya da kendileri de eşlerini aldatmaya başlarlar ve buna nasıl evlilik denir orası da tartışılır tabi.Karşınızdakini seviyorsanız ve saygı duyuyorsanız aldatmamanız gerekir, eğer sevginin bittiğine ya da azaldığına inanıyorsanız da yine saygınızdan dolayı ayrılmanız/boşanmanız gerekir ki bu şekilde hem karşı tarafı aldatmazsınız hem de karşınıza çıkacak birçok problemi önceden kendiniz engellemiş olursunuz ama insanoğlu ne yazık ki mantıklı kararlar alamıyor ve gittiği yere kadar gitsin diyerek kaybetme korkusu ile bazı zayıf dallara tutunmaya çalışıyor ancak kökleri kuvvetli olmayab bu dallar bir yerde kopuyor ve bu şekilde iki kişiye de daha büyük zararlar veriyor.
+ Yorum Gönder


erkekler neden aldatır ihanet eder