+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Artvin Tarihi Antik çağlarda Artvin Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Artvin Tarihi Antik çağlarda Artvin Hakkında Bilgi
  Artvin Hakkında Bilgi


  artvin7.jpg

  Toprak yapısının elverişsiz olması ve bilim merkezlerinden uzaklığı nedeni ile planlı ve bilimsel tarzda arkeolojik çalışmalar yapılamamıştır. 1933 ve 1955 yıllarında Yusufeli ve Şavşat yörelerinde halkın bulduğu bakır baltaların M.Ö. 3000-4000 yıllarına ait olduğu sanılmaktadır. Aynı yörede bulunan tunç baltaların M.Ö. 3000-2000 yıllarına ait oldukları bilinmektedir.
  Artvin ve çevresi tarih öncesi devirleri Cilalı Taş Devri'nden başlayarak Bakır, Tunç ve Demir çağlarını sırası ile yaşamıştır. M.Ö. 10 bin ile 8 bin yıllarından kalma Cilalı Taş Devri'ne ait insan izleri Artvin’de de bu çağlarda insanların yaşamış olduğu izlenimini vermektedir. Bulunan madeni eşyalar ise tarih öncesi devirlerin sırası ile yaşandığını belgelemektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Karadeniz bölgesinde yer alan artvin ili ile ilgili detaylı arkolojik kazı yapılamamış olması nedeni ile artvinin ilinin tarihi tam olarak bilinmemektedir. Arvinde bulunan bakır baltaların tunç dönemine ait olmaları şehrin tunç devrinden bu yana yerleşim yeri olarak kullanıldığı düşünülmesini sağlamıştır.
+ Yorum Gönder