+ Yorum Gönder
Tekerleme Fıkra ve Karadeniz Fıkraları Forumunda En Güzel Temel Fıkraları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  En Güzel Temel Fıkraları
  En Güzel Temel Fıkraları

  Temel Fıkraları

  Komik temel fıkralari


  Temel otelin birinin odasında kara kara düşünüyor.. 'Ulan' diyor, "Ben aşağıdan içki isterken laz olduğum anlaşılır mı acaba?" Geçiyor aynanın karşısına ve prova yapıyor. "Bana bir fvisku.. yok böyle anlarlar".. "Bana bir rakı, yok" diyor "böyle de anlarlar". "Bana bir bira.. tamam" diyor "böyle iyi.. anlamazlar". Ve aşağıya iniyor. Masaya dirseklerini dayıyor ve sesleniyor: - "Barmen bana bir bira". Barmen Temel'i biraz süzdükten sonra soruyor: - "Birader sen laz mısın?" Temel: "uuuy nasil anladın" diyor: - "Burası resepsiyon bar karşıda.."

  -+-

  Temel ile Dursun iki katlı otobüsle seyahat ediyordu. Üst kattaki Temel bir ara cep telefonunu çıkardı ve alt kattaki Dursun'u aradı: - "Tursun, orada durum nasıl?" - "Hüç Bizim şoför uyumuş, otobüs öylece gidiyor." Temel: - "O da bir şey mi? Bizim katta hiç şoför yok. Otobüs şoförsüz gidiyor."

  -+-

  Temel Amerika'da trafik polisidir. Bisikletle yol trafiğini ihlal eden bir papazı durdurur: - "Dur, ceza yazacağım." - "Ceza mı? Yazamazsın." - "Haçan nedenmiş o?" Papaz gülerek cevap vermiş: - "Benim sağ kolumda İsa, sol kolumda Meryem var." Temel hemen atılarak: - "Uy da, yazacuğum. Bisiklete üç kişi bineysun!.."
 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Fıkralar güldürücü ve güldürürken de düşündüren komik anlatımlı hikayelerdir. Türkiye'de fıkraların çoğuna yakını Karadeniz üzerinden anlatılmaktadır. Genellikle baş rolü Temel karakteri üstlenmektedir.
+ Yorum Gönder