+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Kangal Köpeği Kızgınlık Ve Çiftleşme Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Kangal Köpeği Kızgınlık Ve Çiftleşme Hakkında Bilgi
  Kangal Köpeği Kızgınlık Ve Çiftleşmesi hakkında bilgi


  Kızgınlık ..


  kangal da Kızgınlık.jpg

  Bir buçuk yaşındaki erkek köpek çiftleşme için uygun yaşa gelmiştir; bu yaştaki erkek Kangal Köpeğinin yapısı tam olarak gelişmiştir.Dişi ise 10-12 aylık iken kızgınlık göstermeye başlar ancak dişinin gelişimi 18 aya kadar sürdüğü için 12 aylıkken çiftleştirilmesi sakıncalıdır. Dişiler yaklaşık 180 günde bir kızışma dönemine girer. Kızgınlık süresi yaklaşık 10-21 gün devam eder. Kızgınlık gösteren dişi anormal davranışlar sergiler;bulunduğu mekandan çıkmak ister, kapılara pencerelere tırmanır.Emirlere itaat etmez. Dişilerin, kızgınlık döneminde cinsel organları şişer,kızarır ve sümüksü, saydam, kanlı bir sıvı gelir.Bu sıvının yaydığı koku ile erkek köpekleri çeker.

  Çiftleşme..


  kangal köpeği Çiftleşme.jpg

  Kangallarda mecbur kalmadıkları sürece “yakın akraba çiftleşmesi” görülmez. Köpekler, çiftleşmeden bir süre önce, birbirlerine alışmaları için kapalı bir mekanda bir araya konulur. Çiftleşme 20-30 dakika arasında gerçekleşir. Çiftleşme sonrası gebe kalan dişi sakinleşir ve uysallaşır. Erkeğin mükerrer çiftleşme isteğine izin vermez.Dişi köpeğin sakinleşip, erkek köpeği reddetmesinden döllenmenin gerçekleştiği anlaşılabilir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi kangal cinsi köpekler sivasa özgü köpeklerdir. bu köpekler çoban köpeği olarak kullanılmaktadır ve hatta kangal köpekleri bir kurdun kokusunu çok uzaktan bile alır. kangallarda mecbur olmadıkları sürece yakın akrabaları ile çiftleşmezler.
+ Yorum Gönder


hayvanlar alemi ciftlesmesi,  KANGALLAR KAÇ AYLIKKEN ÇİFTLEŞİR,  kangal ne zaman çiftleşir,  kangal çiftleşmesi