+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Alman Av Terrieri - Köpek Cinsleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Alman Av Terrieri - Köpek Cinsleri
  Alman Av Terrieri hakkında bilgi  Temel Özellikleri

  Alman Av Terrieri cesur saldırgan inatçı ve sadece efendisine karşı itaatkardır. Eğitimi iyi almasına karşılık kendisiyle iyi anlaşacak bir sahip ister.

  Neler Yapar?
  Sadece av köpeği olarak kalabilen birkaç terrierden biridir. Avı inine kadar izlemekte suda bulmakta ve getirmekte kullanılmıştır.

  Tehlikeli yaban domuzu dahil olamk üzere her türlü vahşi hayvana saldırmakta duraksamaz. Evleri ve arabaları korumakta başarılıdır. Efendisinden başka kimselere karşı hoşgörüsü yoktur.

  Kökeni
  Geçen yüzyılda hayvanları inlerine kadar izleyip yakalayan çeşitli İngiliz köpeklerinin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Bu Alman terrierinin iki ayrı türü vardır. Tel tüylü ve yumuşak tüylü.

  Familya: Terrier Diğer Adları: German Hunting Terrier German Hunt Terrier Deutscher Jagdterrier Jagdterrier Alman Av Teriyeri Rengi: Gri ya da açık tonlarla karışık siyah.Çıkış Yeri: Almanya Çıkış Tarihi: 1900'lar Orjinal İşlevi: Av köpeği tilki avı vurulan avı getirme Günümüzdeki İşlevi: Savunma-koruma köpeği av köpeği Ortalama Ömür: 10-14 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 9-10/7-9 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 35-45/30-40 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Alman Av Terrieri resimleri

  Alman Av Terrieri resimleri 1.jpg

  Alman Av Terrieri resimleri 2.jpg

  Alman Av Terrieri resimleri 3.jpg

  Alman Av Terrieri resimleri 4.jpg

+ Yorum Gönder


köpek cinsleri