+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Amerikan Eskimo Köpek Cinsi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Amerikan Eskimo Köpek Cinsi
  Amerikan Eskimo Köpek ile ilgili bilgi
  Temel Özellikleri

  Amerikan Eskimo kar beyazı ve Spitz görünüşlü Samoyed ırkına benzeyen bir köpektir. Minyatür küçük ve standart olmak üzere üç boy grubuna ayrılır. Bu boyları sayesinde evin veya bahçenin büyüklüğüne göre seçim yapılabilir.

  Apartman yaşamı için uygun olan bir köpektir. Evin içinde çok aktif olurlar. Fakat küçükde olsa bir bahçe her zaman tercih sebebidir.

  Etrafı kapalı bir bahçede serbest olarak veya tasma ile yürüyüş tarzında spor onun için yeterli olabilmektedir.

  Sert tel fırça ile mümkünse hergün fıçalanmalıdır. Bilhassa tüy degıstirme dönemlerinde sabah-akşam fırçalama önerilir.

  Neler Yapar?
  çok sevecen şefkatli ve müşfik bir ırktır. çocuklarla birlikte oyuncu cesur ve iyidir. Davranışlarında akıllı ve içtendir. Kolay eğitilir ve toplu yaşamaya karşı uyumludur.

  Bazen inatçı da olsa genel olarak çalışmaya isteklidir. Yabancılara karşı dikkatli olmakla beraber tanıştırıldıktan sonra kolay arkadaş olurlar. Fakat bununla beraber tanımadıkları kişileri sahipleri onay vermedikçe içeri almayabilirler.

  Sahipleri ile birlikte olmayı ve onlarla oynamayı severler. Yalnız kaldıkları zaman çabuk sıkılırlar. Daima ilgi ve sevgi isterler. Agresif davranışlı çocuklarla birarada kalındığında başlangıçta dikkatli olunmalıdır.

  Eve çok bağlı insana eşlik eden bir köpektir. Evi gerçek bir bekçi köpeği gibi savunur. üç yaşında fiziksel ve psikolojik olarak olgunlaşır.

  Tarihçesi
  Tam olarak nereden köken aldığı bilinmese de Nordic ırklarından ve Spitz familyasındandır. White Keeshond White German Spitz ve Samoyed ile akraba olduğu sanılmaktadır.

  İlk olarak Amerika'ya Alman göçmenlerin White Spitz'i getirdiği söylenmektedir. 1913 yılında Amerikan Eskimo olarak kayıtlara geçmiştir.

  çevik hırslı ve itaatkardır. Bugün için koruma polis (narkotik) şov ve bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır.

  Familya: Spitz kuzeyli (arkadaş)Diğer Adları: American Eskimo Rengi: Beyaz; beyazla birlikte krem rengi Çıkış Yeri: Amerika Çıkış Tarihi: 1900'ler Orjinal İşlevi: Arkadaş gösteri Günümüzdeki İşlevi: Arkadaş Ortalama Ömür: 12-14 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 3-18/3-18 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 23-48/23-48 cm 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Amerikan Eskimo Köpek resimleri

  Amerikan Eskimo Köpek1.jpg


  Amerikan Eskimo Köpek2.jpg

  Amerikan Eskimo Köpek3.jpg

  Amerikan Eskimo Köpek4.jpg


+ Yorum Gönder


eskimo köpeği