+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Evcil Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Evcil Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler
  Evcil Hayvanlarla ilgili ilginç bilgiler nelerdir


  Hayvanların ilginç yönleri  Kediler ve köpekler çim yerler (kusmak için) Kurtlar kusmak için ısırgan otu yerler. Aslan yaralandığında ağzına su ve toprak alır, çiğner sonra tükürür. Bir miktar yoğurduktan sonra yaraya sürer. Zira çamur zehri emer

  Kedi 100 m yükseklikten sırtüstü atıldığında hemen kuyruğunun yardımıyla ayaklarının üzerine düşecek şekilde döner. 4 ayağını paraşüt gibi açar ve zararsız düşer.100 metreden düşüş ile 32.kattan düşüş arasında fark yoktur.Fakat 7.kattan atılan kedi frenleme sistemine geçemeden düştüğü için zarara uğrar.

  Böcek yiyen kirpinin sert böceklerin kabuklarını kırabilmesi için sivri kesici dişler ve dikenli elbise verilmiş. Aslan dahi tostoparlak olmuş bir kirpiye bir şey yapamaz.
  Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler.

  Bir yavru kedinin sağlıklı bir yetişkin olabilmesi için en azından 3 ay boyunca annesi ile birlikte kalması gerekir.

  Kuş sesleri; Bütün kuşların seslerini, hatta ormana giren balta, dozer, grayder seslerini taklit eden kuşlar var. Ardıç kuşu nağmesinde 4 ayrı notayı birden çıkarır. Tarla kuşu saniyede 80 ayrı notanın söylendiği bir hızda 103 değişik melodi çıkarır. Hususi olarak yaratılmış insanlar konuşmaya müsait olan dil, gırtlak, ses telleri, burun ve ağız boşlukları gibi yardımcı uzuvlarla donatıldıkları halde bunların çoğuna sahip olamayan bir bülbülün en mükemmel nameleri çıkarması,papağanın insan sesini taklit etmesi nasıl izah edilir?
  Tüm dünyadaki kedi ve köpekler yılda 11 milyar dolarlık mama tüketiyorlar.

  İnsanları parmak izinden, köpekleri ise burun izinden tanımak mümkündür.

  Kediler yüksek tansiyon hastalarına iyi gelmekte ve kan basıncını azaltmaktadır.

  Kedilerin duyma yetileri köpeklerden ve insanlardan daha güçlüdür.

  Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler.

  Bal arıları çiçeklere uçarken yönlerini cisimlerden yansıyan ışığın açılarını kullanarak bulurlar. Çiçeklerin desenlerini ve şekillerini düşük netliğe sahip hayali fotoğrafik görüntü ile hafızasında tutuyor. Arılar eğer kovan içi sıcaksa yumurtalarını soğutmak için kanat çırparlar.Şayet kovanın içi soğuksa yumurtaların etrafına toplanarak onları ısıtır
 2. Merve
  Devamlı Üye

  Etçil havanlar kediler ve köpekler kusmak için çim yerler.Kurtlar kusmak için ise ısırgan otu yerler.Aslan yaralandığı zaman ağzına su ve toprak alır.Çiğner çiğner tükürür,bir miktar yoğurduktan sonra yaraya sürer.çamur zehri emer ve aslan iyileşir.
+ Yorum Gönder