+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda pitbull un bilinmeyenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  pitbull un bilinmeyenleri
  Pitbulların bilinmeyen yönleri nelerdir


  Pitbullar ile ilgili bilgi  pitbull.jpg


  5199 sayili hayvanlari koru-ma kanunu'na gore beslenmesi, uretilmesi, alinip-satilmasi, ulkemize sokulmasi yasaklanmis 2 kopek cinsinden biri.
  Herneyse şimdi gelelim pitbull nedir ?

  1-Hemcinsleri arasında cene kasları en güçlü köpektir

  2-Acı hissi gelişmemiş ,neye sinirlendiği konusunda yorum yapamayan,bi tür universal soldier

  3-Tut komutunu 3 aylıkken ögrenen fakat bırak komutunu yıllarca öğretemediğim bir köpektir

  4-Dünyanın en zeki,sadık,üstün köpek türüdür

  5-Başı götüne nazaran biraz daha buyuk olan bir ittir

  6-Sahiplerinin sundugu özelliklerine bakildiğinda hayvan degil bir nevi sibernetik organizma olduğunu farkettiğimiz, ayrrca telepati ile sahiplerini elde edebilen yakinda gezegeni ele geçirmesi muhtemel olanmuhteşem yaratıktır

  7-Nazilerin almanyada siyah uzerine beyazla pit-bull yazili tshirtleri yasal olarak kendilerini belli etmelerine olanak taniyan sokakta birbirlerini tanımalarını sağlayan yegane simgelerden biridir.

  8-Labaratuarda üretilmemiştir. Laboratuarda yaratildiklarini iddia eden arkadaslari da ayrica tebrik ediyorum, basarilarinin devamini diliyorum..

  9-İstediği zaman halatla araba çeken, gerektiği zmn her türlü köpek cinsini parçalayabilcek bir köpektir

  10-Dünya sıralamasında (sözüm ay bu cok tehlikeli ay bu çok saldırgan diyenlere) saldırganlıkta 1.sırada değil 6. sırada yer almaktadır

  11-Diğer köpeklere nazaran çok tüy dökmeyen bir köpektir

  12-İnsanlara karsi anlayisli ve dost canlisi olmak pitbull'u turunun yuzkarasi yapmaz, bunu sallayanin pitbull denen canliyi "reha muhtar kopek ansiklopedisi"nden ve "hurriyet kopek dergisi"nden ogrendigi tanidigi suphesizdir.

  Neden/nasil yaratilmiştir? ingilterede bir dönem cok populer olmus bullbaiting sporunda ve akabinde ingiltere ve amerika'da cok tutulmuş köpek dövüşü olayinda basarili bir köpek arayışı sonucunda türlü irklarin caprazlanmasi yaratılmıştır

  Dövüş köpekleri ne yapardı? birbirleriyle dövüsürlerdi

  peki bu dovus köpekleri arada sahiplerini, hakemi, kural gereği dövüşten önce kendisini yikayanları da ısırır kolunu bacağini koparır mıydı? ne munasebet? bu tür davraniş bozukluğu gösteren köpekler elimine edilir, soyunun devamina izin verilmezdi.

  Demekki neymiş ? ideal pitbull agile ama kopeklere karsi korumaci hatta saldirgan, ama insanlara tolerans sınırını asmadıkları ve örümcek hislerine davul caldirmadiklari surece dost tavirla yaklasan köpekmiş.
  Demekki neymiş_? türünün yüzkarasi olanlar, psikopat sahiplerince insanlara ve tum diger canlilara düsman edilmiş köpeklerdir. bu köpekler de aslsnda masumlardır, zira onlar sadece kendilerinden beklenen, ve göstermek için eğitildikleri tepkileri göstererek sahiplerini memnun etmek istemektedirler. Suçlu davraniş bozukluğu gosteren ebeveynleri ciftlestirerek canavar yaratmaya özenen, dogan yavrulari da egitimleri ile bu yolda heba eden sahiplerdi
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Pitbullar en tehlikeli ve zararlı köpek cinsinden gelmektedir. Bazı ülkelerde pitbull köpekleri yasaklanmıştır.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  Pitbull köpekleri kısa boylu ve saldırgan köpeklerdir.bazı ülkelerde pitbull dolaştırmak yasaklandı çünkü birden bire hırçınlaşıyor ve saldırıyor güçlü çeneleriyle eti kolaylıkla kapabilir.pitbull köpekleri bazı ülkelerde kavga ediliyor.
+ Yorum Gönder


dost canlisi pitbullar