+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda British Shorthair Görünüş ve Vücut Yapısı Hakkında Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  British Shorthair Görünüş ve Vücut Yapısı Hakkında Bilgiler
  British Shorthair Görünüş ve Vücut Yapısı ile ilgili bilgi


  British Shorthair Görünüş ve Vücut Yapısı nasıldır  britishshorthair1.jpg

  Dairevi ve güçlü kafa, yuvarlak kemik yapısıyla bütünleşir. Alnı yuvarlak gelip tepesi hafifçe düzleşir. Burun yayvan ve orta büyüklüktedir. Çene ve burun kısmı bu ırka özgü bir şekilde sağlam ve iyi gelişmiştir. Bıyıklardan sonra belirgin bir boşluk vardır.

  Orta boy kulakların uçları yuvarlak, taban kısımları ise geniştir. Birbirinden tamamen ayrık olan kulaklar başın biçimiyle uyumludur.

  Gözler uyanık bakışlarıyla iri ve yuvarlaktır. Beden orta ile büyük olabilir, tıknazdır ve kedinin arka tarafı düz görünümdedir.

  Göğsü geniş ve derindir. Bacaklar güçlü ve orta boydadır. Patileri de yuvarlak ve sıkıdır. Orta uzunlukta olan kuyruk dibine doğru genişleyerek ve uca doğru hafifçe incelerek bedenle uyum sağlar. Tüyleri kısa, dayanıklı ve tek kattır. Kesinlikle kıtıklanmaz.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  British Shorthair çok uyumlu ve sakin bir kedidir. bu yüzden şehir için seçilebilecek en iyi hayvan türüdür. British Shorthair yuvarlak ve sağlam bir kafaya sahiptir, bıyıklarında belirgin boşluklar vardır. bacakları da güçlü ve orta boyludur.
+ Yorum Gönder


british shorthair,  british kedi