+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Chinchilla Kedisi Kökeni British Shorthairın Soyu Nerden Geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Chinchilla Kedisi Kökeni British Shorthairın Soyu Nerden Geliyor
  Chinchilla Kedisi Kökeni hakkında bilgi


  Chinchilla Kedisinin soyu nerden gelir  chinchilla3.jpg


  Chinchilla kedisinin ismi kürkünün benzerliği nedeniyle Güney Amerika kökenli bir kemirgen olan Chinchilla'dan gelir.

  Bilinen en eski Chinchilla kedisi olan Silver Lambkin 1888'de Londra'da Cyristal Palace kedi showunda büyük ödüllerin çoğunu kazanarak dikkat çekmiş ve bu çarpıcı ırkın oluşumunda dayanak teşkil etmiştir. Bazılarına göre Persian ırkı içinde bir renk varyantı olarak değerlendirilir. Ancak aralarında vücut yapısı ve yüz şekli bakımından önemli farklar olduğunu kabul etmek gerekir.

  Chinchilla, İngiliz kökenli Sterling kedisiyle de karıştırılmaktadır. Aradaki benzerliğin sebebi Sterling'in oluşumunda Chinchilla kedisinin kullanılmasındandır.

  Sterling kedileri TICA (The International Cat Association) ve ICE (Uluslararası Kedi Sergileri Birliği) tarafından ayrı bir ırk kategorisi olarak kabul edilmektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Chinchilla kedi türü Chinchilla adlı bir kemirgenle aynı tüylere sahip olduğu için bu ismi almıştır. Chinchilla türü aslında perisen ırkının bir alt dalı gibidir. ve onunla neredeyse bütün özellikleri benzerdir.
+ Yorum Gönder


chinchilla,  chinchilla kedi,  chinchilla kedisi