+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Bir Kedi Ensesinden Neden Tutulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bir Kedi Ensesinden Neden Tutulur
  Bir Kedi Ensesinden Neden Tutulur kısaca açıkla 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Bir Kedi Ensesinden Neden Tutulur

  Bir Kedi Ensesinden Neden Tutulur hakkında yazı
  1.Kedinin ensesini( boyun üstündeki yumuşak deri) sıkıca kavrayın. “Sıkıca” kavramı anlaşılır olmalıdır, kediyi sertçe tutun demek istemiyorum. Olaydan bir anne gibi dominant biri olmanız anlaşılmalıdır, başka bir saldırgan gibi değil.

  2.Keskin bir şekilde “Hayır” dediğiniz sırada, kediyi zemine doğru sıkıca bastırın. Yine sağlam durun, fakat kedinizi tutarken kaba olmayın. Nasıl ses çıkaracağınızı bilirseniz, annenin yavrusuna yaptığı gibi “hayır”ınız etkili olabilir.

  3.Kediyi kaslarının rahatladığını görene kadar ve hissedene kadar bu pozisyonda tutun. Bazı kediler gözle görünür şekilde rahatlayacaktır. Onu tutarken usulca ve sakince konuşun: " Benim iyi oğlum." “Kedimi seviyorum.” gibi.

  4.Elinizi kedinizin üstünde tutmaya devam edin ve ona “Akıllı oğlum/kızım” deyin. Bu onu sevginizi kesmeden disipline etmektir. Kıskançlık genelde kedilerde saldırganlık motivasyonudur. Evdeki dominant kedi “en iyi kedi” statüsünü korumak için yollar arıyor olabilir. Onu azarlamak öfkesini pekiştirmek dışında hiçbir işe yaramaz.

  5.Eğer saldırganlığı tetikleyici olay, pencerenin dışındaki bir sokak kedisi gibi "yanlış yönlendirilmiş saldırganlık" ise, onu, evinizin çevresinden bulunmaktan vazgeçirecek önlemler alın. Bu amaç için tasarlanmış ürünler çeşitli makalelerde mevcuttur

+ Yorum Gönder