+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Alman Kısa Tüylü Pointer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Alman Kısa Tüylü Pointer


  Alman Kısa Tüylü Pointerin özellikleri
  alman-k-sa-t-yl-pointer-hakk-nda-bilgi1.jpg
  Familya: Av köpeği, avı işaret eden köpek, çok yönlü av köpeğiDiğer Adları: German Shorthaired Pointer, Deutscher, Kurzhaariger Vortsehund, Kurzhaar, Alman Kısa Tüylü PoyintırRengi: Kırmızımsı kahverengi; kırmızımsı kahverengi ve beyaz
  alman-k-sa-t-yl-pointer-hakk-nda-bilgi2.jpg
  Çıkış Yeri: Almanya

  Çıkış Tarihi: 1600'ler

  Orjinal İşlevi: Av

  Günümüzdeki İşlevi: Avı işaret etme, avı işaret etme yarışmaları

  Ortalama Ömür: 12-14 yıl

  Kilo Erkek/Kilo Dişi: 25-32/20-27 kg

  Boy Erkek/Boy Dişi: 58-64/53-58 cm
  Temel Özellikleri
  Coşkulu, eğitilebilir, atik, kararlı, zeki, neşeli, itaatkar, çocuk dostu.

  Neler Yapar?
  Kısa tüylü Alman Pointeri her türlü avın bulunmasında, avın izlenmesinde ve korunmasında kullanılır. Dağlarda, ormanlarda, bataklıklarda ve her türlü iklimde olağanüstü bir avlanma yeteneği sergiler. Bir ölçüde kırsal görünüşlü bir köpektir. İyi huylu olmasına rağmen apartman köpeği olarak yaşayamayacağı düşünülür. Bununla birlikte, av mevsimi sona erdikten sonra kendisine belirli bir hareket alanının sağlanması halinde her koşula uyum sağlayabilir.

  Kökeni
  İspanyol pointerinden türetilen bu köpek 1600?de Flaman avcılar tarafından Almanya?ya getirilmiştir. İtalyan ve İngiliz pointerleriyle çiftleştirilerek daha hızlı ve daha enerjik hale gelmesi sağlanmıştır. Kısa tüylü modern tipi Avrupa?da kısa süre içinde popüler olmuştur.


 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Köpek türlerinden biri de alman kısa tüylü pointerlerdir. bu köpek coşkuluy , eğitilebilir zeki bir köpek cinsidir. genelllikle bir avcı köpeğidir. bu köpek türü ortalama olarak 12-14 yıl boyunca yaşarlar.
+ Yorum Gönder


alman pointer özellikleri,  alman pointer