+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Kışlık Örgüler Forumunda Örümcek Eldiven Modeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. gönülce
  Devamlı Üye

  Örümcek Eldiven Modeli
  Örümcek Eldiven Modeli

  Bu örnek, kalın Orlon tığ ile yapılıyor. 20 tane örümcek ağı yapıb, dönerek 8 sırayı oluşturuyoruz. Parmak izasına gelince 4 örümcek ağını örmüyoruz. Geri kalanları çekip birleştiriyoruz. Beşinci sırayı da dönerek tamamlıyoruz. Ölçüye göre sıra sayınızı artırabilirsiniz. En son sırayı biraz daha sıkı örüyoruz ve sonra da kesiyoruz. Kestiğimiz bölümleri de tığ ile gizliyoruz. Buraya kadar ki bölümde 4 parmağın işi tamamlanmış oluyor.


  Örümcek Eldiven Modeli.jpg  Sıra baş parmağın bölümüne geliyor. Tekrardan ipimizi bağlıyoruz. Beş tane ilmeği dönerek işliyoruz. Böylece baş parmağın şeklinin de ortaya çıktığını göreceksiniz. Parmağın yüksekliği de size bağlı. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Eldivenleri bayanlar kışın soğuğundan korunmak ve ellerinin çatlamasını önlemek amacı ile kullanmaktadırlar. Eldiven örmeyi düşünen bayanlar hem kullanışlı hemde şık duracak bir eldiven örmeyi genellikle tercih etmektedirler. Sizlerde hem şık duracak hemde ellerinizi soğuktan koruyacak eldivenler örmeyi düşünüyorsanız yukarıda bulunan eldiven modellerini örebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


eldiven modelleri