+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Adı : Aylin (Ayşe Kulin) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Yorumları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  Adı : Aylin (Ayşe Kulin) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Yorumları
  Adı : Aylin (Ayşe Kulin) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Yorumları
  Adı Aylin.jpg

  "Yükseltilmiş sahnede kapağı açık, maun bir tabut duruyordu. Uzun bir sıra oluşturan insanlar, tabutta yatan albay üniformalı Amerikan subayını selamlayıp, içlerinden dua ya da veda ederek, tabutun başından ayrılınca, yanan yürekleriyle gelip salondaki koltuklarda yerlerini alıyorlardı. Herkes, etrafa hakim olan ordu düzeninin saygınlığını kutsar gibi sessizce ağlıyordu Katafalkın üstünde, dört bir yanı rengarenk çiçeklerle donanmış tabutta yatan kişi, bir askerden çok, oraya bir film çekimi için öylece uzanıvermiş bir Hollywood yıldızını andırıyordu. Bu albay üniformalı Amerikan subayı, bir Türk kadınıydı"
  İşte bu kitap, kökleri Giritli Deli Mustafa Naili Paşa'ya kadar uzanan bir ailenin kızı olan Aylin Devrimel'in fıtınalı yaşamının öyküsüdür 2. Fatma
  Administrator

  azim ve mücadeleyi anlatan bir ayşe kulin kitabı. sayfalar su gibi akar ve bir bakmışsınız son sayfadasınız. Adi Aylin okunması gereken kitaplar arasındadır.
+ Yorum Gönder