+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Veronika ölmek Istiyor Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Veronika ölmek Istiyor Kitap Özeti
  Veronika ölmek Istiyor(özet)|Kitap Özetleri E-Kitaplar


  Kitabin Adi : Veronika ölmek Istiyor
  Kitabin Yazari : Paulo Coelho
  Yayin Evi Ve Adresi : Can Yayinlari, Hayriye Caddesi No. 2 Galatasaray-istanbul
  Basim Yili : 2001


  1.kitabin Konusu : Veronica Adindaki Bir Kadinin Ilaç Içerek Intihar Girişiminde Bulunmasi Ve Bu Girişim Sirasinda Kalbinin Rahatsizlaşmasi Sonucu Bir Haftalik ömrü Kalmasi Ve Kalan Zamanini Akil Hastahanesinde Nasil Geçirdiği Anlatilmaktadir.

  2.kitabin özeti : Veronika Bir Manastirda Oda Kiralar.dört Kutu Hap Içerek Intihar Eder..kendisini Intihar Girişiminde Bulunmasinin Nedenini Iki Nedene Bağliyordu.birinci Neden:yaşamindaki Herşeyin Hep Ayni Olmasi Ve Gençliğinin Sona Ererek Yaşlanmaya Başlamasindan Korkmasi.ikinci Neden Ise:daha Felsefiydi.veronika Gazete Okuyan,televizyon Seyreden,dünyada Olup Bitenlerden Haberdar Birisiydi,ona Göre Her şey Yanlişti Ve Kendisi Herhangi Bir şeyi Düzeltebilecek Durumda Olmadiğini Düşünmesiyle Aciz Olduğu Duygusunu Gütmesidir.
  Bir Rahibe Tarafindan Hastaneye Kadirilir Ve Midesi Yikanir.kalbine Içtiği Ilaçlar Zarar Verir Ve Bir Haftalik ömrü Kalir.vilette Akil Hastanesine Yatirilir.veronika Burada Yeni Arkadaşlarla Tanişir Ve Piyano çalmaya Başlar.hastanede Yatan Eduard Adinda Bir Kişiye Aşik Olur.son Gününde Hastanenin Dişinda Zamanini Geçirerek ölmek Istediğini Doktorlara Söyler.fakat Doktorla Buna Izin Vermez.akşam Olduğunda Eduard Ile Birlikte Hastaneden Kaçar.kentin En Pahali Lokantasina Giderler,en Güzel Yemeklerini Ismarlarlar Ve En Pahali şaraplari Içerler.yüksek Sesle Konuştuklari Ve Uygunsuz Davrandiklari Için Garson Tarafindan Dişariya Atilirlar.onlar Da Kentin Dişindaki Boş Bir Tepeye Tirmanirlar.burada Ikisininde Uykusu Gelir Ve Toprağin üstüne Uzanirla.sabah Olduğunda Veronika ölmemişti Ve Hala Yaşamaktaydi.hastanadeki Doktorlarin Düzenli Verdiği Ilaçlar Veronikayi ölümden Kurtarmiştir.


  3. Kitabin Ana Fikri : Hayatta Nekadar Zorluklarla Karşilaşsak Bile Yaşam Sevincimizi Asla Kaybetmemeliyiz.

  4.kitaptaki Olaylarin Ve şahislarin Değerlendirilmesi : Veronika: Hayatta Hep Ayni şeyleri Yapmaktan Bikmiş Ve Yaşlanmaktan Korkmuş Korkan Birisidir.

  5.kitap Hakkinda şahsi Görüşler : Kitabin Konusu Intihar Etmek,ölüm Ve Akil Hastaliklari Olduğu Için Okuyucuyu Karamsar Düşncelere Itmektedir.

  6.kitabin Yazari Hakkinda Bilgi :
  Paulo Coelho: Rio De Janeiro’da Doğdu.roman Yazarliğina Başlamadan önce, Oyun Yazari, Tiyatro Yönetmeni. Ve Sevilen Bir şarki Sözü Yazari Idi.1988 Yilinda Yayinlanan üçüncü Kitabi Simyaci Coelho’yu En çok Okunan çağdaş Yazarlardan Biri Yapti. öteki Kitaplari; Brida, Valkürler Ve Piedra Irmağinin Kiyisinda Oturdum,ağladim’idr.simyaci Kiriki ülkede Yayinlandi,yirmi Alti Dile çevrildi 2. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Veronikanın en çok aradığı şey mutluluktur, ve Veronikanın aşık olduğu Eduard şizofrendir.Doktorlar Veronikanın ölmemesinin nedeninin ortama ayak uydurduğu ve hayata sımsıkı bağlanmasına bağlar. Eduard bir kaç kişi dışında kimseyle konuşmayan biridir, çünkü kimse onu anlamaz. Hastalanmasının nedeni ailesinin üzerinde fazla baskı uygulamasıdır.
+ Yorum Gönder


veronika ölmek istiyor özet,  veronika ölmek istiyor kitap özeti,  veronika ölmek istiyor özeti