+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Kurtlar İmparatorluğu Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Kurtlar İmparatorluğu Kitap Özeti
  Kurtlar İmparatorluğu  “Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.
  Paris'te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu İstanbul'a kadar süren ve Nemrut Dağı'nda sona eren bir kaçma-kovalamaca

  Jean-Christophe Grangé
  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz. 2. masolini
  Yeni Üye

  Kurtlar İmparatorluğu kitabı okunmaya değer bir çok kitaptan biri ve bu kitap da seri cinayetlerden kaçakçılığa kadar herşey işleniyor. Ayrıca bu kitapta bir Türk mafyasının Paris de yaptığı olayları okurken kanınız donacak.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Bu kitabı okurken korkunun nasıl birşey olduğunu anlamanıza yardımcı olacak. Bir polisiye romanı olan Kurtlar İmparatorluğunda bir çok işin iç yüzünü anlayacaksınız, seri katilliğin polisler arasında ki iç çekişmenin ve daha bir çok şeyi. Bu romanı okurken kendiniz yaşıyormuşsunuz gibi heyecanlanırsınız.
+ Yorum Gönder