+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Martı - Richard Bach|Kitap Özetleri E-Kitaplar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Martı - Richard Bach|Kitap Özetleri E-Kitaplar
  Martı - Richard Bach  1.KİTABIN KONUSU:

  Martı, bir kuşun hiçbir şeyin onu caydıramadığı o devirde zorluklarla mücadele etmesidir. Hiç düşmemeyi değil, her düştüğünüzde ayaklarınızı daha sıkı basarak ayağa kalkabilmeyi öğreneceksiniz bu kitapta.

  2.KİTABIN ÖZETİ:

  O zamanlar martı Jonathan'in hayatini anlatan bir roman olarak okudum. Martı Jonathan diğer martılardan daha yükseklere uçmayı, dah derinlere dalıp en leziz balıkları avlamayı hedeflemiştir kendine. Ve her seferinde de bunu gerçekleştirip kendisine daha yüksek, daha derin hedefler seçmiştir. Richard Bach, herkesin bir hedefinin olması gerektiğini ve her seferinde bir öncekinden daha iyi hedefler seçmemiz gerektiğini, mutluluğumuzun bu olduğunu anlatmaya çalışmıştır.
  Bach,özgürlük,direnç ve umut kavramlarını bir martının kanatlarına bindirirken,umutsuzluk ve boşluk içinde günlerini geçiren insanların serüvenlerini nasıl da ustaca ortaya koymuş.

  3.KİTABIN ANA FİKRİ:

  Özgürlük,direnç ve umut kavramlarını bir martının kanatlarına bindirirken,umutsuzluk ve boşluk içinde günlerini geçiren insanların serüvenlerini nasıl da ustaca ortaya koyuvermiş.Hayata dair umutları ve planları olan arkadaşlar için mükemmel bir kitap.Martı arkadaşlarına harika bir örnek olan Jeneten sizlerede güzel bir örnek olacak. 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Her zaman ki gibi yine Richard deniz kenarındaydı ve sabahın ilk ışıklarıyla Martılar yemek için birbirleri ile mücadele içine girmişlerdi bile. Onlar için hr zor gün gibi yeni bir zor gün daha başlıyordu.
+ Yorum Gönder