+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Başka Sesler Başka Odalar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Başka Sesler Başka Odalar
  Başka Sesler Başka Odalar


  Kitabın Adı:Başka Sesler Başka Odalar
  Yazar : Truman Capote
  Yayınevi : Sel Yayıncılık

  Özet

  Annesinin ölümünden sonra doğduğu günden beri hiç görmediği babasının yanına gönderilen Joel Knox'un öyküsü, kendisini birdenbire farklı bir ortamda, hiç tanımadığı fazlasıyla ilginç insanların yanında bulan bir delikanlının masumiyetini yitirme ve yetişkinlerin dünyasına adım atma öyküsüdür. Sonunda herkes gibi büyür Joel Knox, ancak terk edilmişliğin, yalnızlığın ve farklılığın damgasını vurduğu çocukluk ve gençlik döneminin izlerini tüm yaşamı boyunca taşıyacaktır.

  Truman Capote, yayımlanmış ilk romanı olan Başka Sesler Başka Odalar'da yenilikçi üslubu, çarpıcı betimlemeleri ve ilginç karakterleri ile edebiyat dünyasına yeni bir soluk getirmekle kalmamış, farklı tarzı ve güçlü kalemi ile 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuracağının ipuçlarını da vermiştir. 2. Fatma
  Administrator

  Truman Capote Henüz ilk romanlarının basıldığı yıllarda kazandığı ün, sadece ABD ile sınırlı kalmadı, Avrupa’da da sevilerek okundu. Capote bir sosyetik yaz romantizm ve otopark görevlisi hakkında New York'ta geçen bir roman yazdı Kurgudan çok gerçeğe dayandığını söylediği Soğukkanlılıkla, Capote’nin yazarlık yaşamında bir sıçrama tahtası, dünya edebiyatında da bir kült roman olmuş.
+ Yorum Gönder