+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda İşte Hayat Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İşte Hayat Kitap Özeti
  İşte Hayat Kitabı


  İşte Hayat Kitabı.jpg

  Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisinin beşinci ve son kitabında İpek Ongun hayatla yüz yüze gelen gençleri anlatıyor. Üniversitenin son yılında Serra ve arkadaşları günümüzün zor koşullarıyla baş etmeye çalışırken, onlara yine Doğanay Hoca sohbetleri yardımcı oluyor.Soru soran kişinin, düşünen insan; düşünen kişininse gerçek anlamda özgür insan olduğunu; hayatını ve kişiliğini sorgulayarak amacını ve kendine özgü yaşam çizgisini oluşturup, bir içgüç geliştirerek yaşamını anlamlı kılmanın önemini; gelir geçer değerlerdense evrensel değerlere sımsıkı sarılmanın tek çıkış yolu olduğunu tartışıyorlar. Ve bütün bunların yanı sıra yaşamla ilgili çok önemli bir ayrıntının farkına varıyorlar. Hayatla ilgili bilgiler tersinden öğreniliyor.Okulda önce çalışıp, öğrenip sonra sınanıyor insan. Hayattaysa önce sınanıp sonra bundan bir şeyler öğreniyor. Eğlenceli olaylarla, duygusal ilişkilerin güzellikleri ve sorunları arasına saklanmış bu hayat derslerini, İpek Ongunun diğer kitaplarında olduğu gibi bir solukta okuyacaksınız.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Bir genç kızın gizli defterini anlatan bir hikayedir. Bu kitapta yüz yüze gelen gençleri anlatıyor. Bu kitap aslında güzel ama çoğu insanlara güzel gelmez çünkü sürekli okul yıllarından bahsettiği için sıkıcı gelebiliyor bazı insanlara.
+ Yorum Gönder


ipek ongun işte hayat kitap özeti,  ipek ongun işte hayat özeti,  ipek ongun işte hayat kitabının özeti,  işte hayat kitap özeti,  iste hayat ozeti,  hayat devam ediyor kitabı özeti