+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Gelişim Psikolojisi (Yetişkinlik-Yaşlılık-Ölüm) - Bekir Onur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Gelişim Psikolojisi (Yetişkinlik-Yaşlılık-Ölüm) - Bekir Onur
  Gelişim Psikolojisi (Yetişkinlik-Yaşlılık-Ölüm) - Bekir Onur
  Gelişim Psikolojisi (Yetişkinlik-Yaşlılık-Ölüm) - Bekir Onur.jpg
  Gelişim Psikolojisi (Yetişkinlik-Yaşlılık-Ölüm)


  Bekir Onur
  İmge Yayınevi
  Kasım 2008, 415 Sayfa

  Gelişim psikolojisi, psikolojinin en önemli ve en geniş alanlarından biridir. Önceleri yalnızca çocuk psikolojisi ve ergen psikolojisi dallarıyla bilinen gelişim psikolojisi, bugün bütün insan gelişimini ele alan geniş kapsamlı bir alanı içermektedir. Çağdaş gelişim psikolojisi, insanı doğum öncesinden başlayıp ölümüne kadar incelemeyi hedeflemektedir. Gelişimin yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinin, ölümü de içine alacak biçimde gelişim psikolojisinin kapsamına girmesi yeni bir olgudur.
  Prof. Dr. Bekir Onur'un bu yapıtı, ülkemizde yetişkinlik, yaşlılık ve ölümü inceleyen ilk gelişim psikolojisi kitabıdır. İnsan gelişiminin bütünlüğü ve sürekliliği dikkate alınarak, kitapta çocukluk ve gençlik dönemlerinin gelişimine de yer verilmiştir.
  Gelişim Psikolojisi, insanın nasıl geliştiğini merak eden herkesin rahatlıkla okuyabileceği zengin içerikli bir kitaptır.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Gelişim Psikolojisi önceden çok fazla alanla uğraşmayan bir alan olmasına rağmen artık tüm insanların genel psikolojisi ile ilgilenmeye başlamıştır.
+ Yorum Gönder