+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Şafak Vakti (Stephenie Meyer) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Okur Yorumları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  Şafak Vakti (Stephenie Meyer) Özeti, Konusu, Karakterleri ve Okur Yorumları
  Şafak Vakti

  Yayınevi: Epsilon
  (4/2009)

  ISBN: 9789944821551
  584 sayfa
  Dil: Türkçe
  Türü: Macera  Şafak Vakti.jpg
  37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan 'Alacakaranlık' Serisinin yazarı Stephenie Meyer'den serinin son kitabı Şafak Vakti…

  Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

  Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire âşık olmak, Bella Swan için, bir fantezi ve kâbusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen'a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık kaçınılmaz bir seçimle karşı karşıyadır; ya ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir.

  Bella artık kararını vermiştir ve kendisini muhtemelen yıkıcı ve anlaşılmaz sonuçları olacak benzeri görülmemiş bir olaylar zincirinin içinde bulur. Önce Alacakaranlık'ta yıpranmış olduğunu, ardından Yeniay ve Tutulma'da da dağılıp koptuğunu gördüğümüz ipler, artık tamamen düzeltilip bir araya gelecek gibi görünüyor. Peki ya bu sonsuza kadar gerçekleşmezse?

  Alacakaranlık efsanesinin heyecanla beklenen son kitabı, Şafak Vakti, milyonları büyüleyen bu romantik hikâyenin sırlarını ve gizemlerini aydınlatıyor.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Bu romanlar çok ünlenmiştir ve vampir ile insan aşkını anlatır. Bir insanın ölümsüzlüğe olan isteği ve bunun için bir vampire aşık olması ve onun sayesinde ölümsüzlüğü kazanmak istemesi ile başlar. Ancak genç kız tam olarak kime aşık olduğunu alayamaz vampire aşık olduğunu söyler ancak kurt adamdan da vazgeçemez.
+ Yorum Gönder