+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Yavuz Bahadıroğlu - Sunguroğlu Serisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Yavuz Bahadıroğlu - Sunguroğlu Serisi
  Sunguroğlu Kaybolan Elçiler

  Sunguroğlu Kaybolan Elçiler.jpg

  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu Kaybolan Elçiler romanında da merak uyandıracak esrarengiz olaylar birbiri ardına yer alır. Kahramanlarımız bu sefer, Yalova’ya giden elçilerin esrarengiz bir şekilde kaybolmalarının sırrını çözmeye çalışırlar. Tabiî birbirinden ilginç ve oldukça hareketli olaylar birbirini izler.
 2. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Sunguroğlu Karaşövalye  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu Kara Şövalye, serinin küçük eserlerindendir. Bu romanda, Sunguroğlu ve arkadaşları; hristiyanlıktan müslümanlığa geçenleri yok etmeye çalışan esrarengiz bir örgüte karşı mücadele verir.

 3. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu Baskın  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu Baskın romanında Sunguroğlu ve arkadaşlarının Orhan Gazi’yi öldürmek isteyen gizli ve esrarengiz bir teşkilatla mücadelesini anlatır. Merak uyandıracak esrarengiz olaylar birbiri ardına yer alırken, eser âdeta polisiye roman hüviyetine bürünür.

 4. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu Tuzak  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu Tuzak romanında Sunguroğlu ve arkadaşları Kulacahisar Beyi Karaca’nın kızı Sultan hatunu kaçıran bilinmeyen kişilerle mücadeleye girişirler. Yine esrarengiz olaylar, beklenmedik sürprizler birbiri ardına sıralanır


 5. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu Kaçırılan Prenses


  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu Kaçırılan Prenses macerası, küçük bir Sunguroğlu romanıdır. Konusu itibariyle Bizans Saraylarında ve Foça Korsanlarına Karşı’nın da devamı özelliğini taşır. Bizans Saraylarında ve Foça Korsanlarına Karşı da adı geçen Lagan Mişöp ile, Foça Korsanlarına Karşı romanının temel konusu olan Şehzade Halil bu romanda yer alır. Roman tamamen olaylara, esrarengiz sırların çözümüne dayalı hareketli bir macera türündedir


 6. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu - 3 (Foça Korsanlarına Karşı)  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu III (Foça Korsanlarına Karşı)
  Yavuz Bahadıroğlu
  Bu roman, Sunguroğlu serisinin üçüncü kitabıdır. Bu eserde Sunguroğlu ve arkadaşlarının, Foça korsanları tarafından kaçırılan Şehzade Halil Beyi kurtarmak için Foça’ya gidişleri ve oradaki maceraları anlatılır


 7. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu - 2  Yavuz Bahadıroğlu


  Sunguroğlu II (Bizans Saraylarında) romanı, Sunguroğlu serisinin ikinci kitabıdır. Bu eserde hareketli bir macera yaşanır. Sunguroğlu istanbul’dadır ve Bozcaada’ya sürgün gönderilen Bizans imparatoru Beşinci Yoannis Paleologos’u kurtarıp, istanbul’a getirir ve arenadaki bütün yarışmaları kazanıp halkın kahramanı olarak ihtilâl yapar, eski imparatoru tekrar tahtına oturtur.
  Romanın başlangıç kısmında Sunguroğlu Söğüt’e döner. Söğüt’e ulaştığında Akça Dede’nin öldüğünü duyar ve köylülerin cenazeyi gömdüklerini görünce mezarlığa koşar. Nilüfer ve annesi gözyaşları içindedir. Söğüt’te Aykut ismiyle bilinen Sunguroğlu artık çiftçi olacak ve Nilüfer ile annesini geçindirecektir. Ama üç ay sonra Bursa’dan Saltuk gelip, Sunguroğlu’nun Bursa’dan çağrıldığını haber verince, Aykut’un Sunguroğlu olduğu ortaya çıkar. Köylüler Sunguroğlu’nu bırakmak istemezler ama Sunguroğlu Nilüfer’i ve annesini yanına katıp Bursa’ya yol alır. Süleyman Paşa’nın evinde misafir olurlar.
  Orhan Gazi, Sunguroğlu’dan Bizans gitmesini ve oradaki durumu Bursa’ya rapor etmesini ister. Sırası gelince karışıklık çıkaracak, daha sonra Bursa’dan verilecek bir emirle Bozcaada’da esir bulunan eski Bizans imparatoru kurtarılacak ve tekrar Bizans tahtına oturtulacaktır. Ayrıca, Sunguroğlu’na izmit’te Orhan Beyin oğlu Halil Beyin sancağında arazi verilmiş, ev hazırlanmıştır. Nilüfer ve annesi de oraya yerleşecektir.
  Bizans’a giden Sunguroğlu hareketli bir maceranın içine girer ve kendisine verilen görevleri başarıyla yerine getirir.


 8. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu  Yavuz Bahadıroğlu


  Yavuz Bahadıroğlu’nun ilk romanıdır. ilk eser olan Sunguroğlu romanında, küçük çocuk Aykut’un dede bildiği Akça tarafından akıncı olarak yetiştirilişi, sonra Sungur Alp’in oğlu olduğunu öğrenişi, babasını Selikos adlı bir Bizans şövalyesi tarafından haince öldürüldüğünü duyması ve Selikos’tan intikam alma yemini etmesi romanın önemli bir bölümüdür.
  Bunları öğrenen Aykut, Akça’nın verdiği isimle Sunguroğlu adını alır. Atı Şahin ve köpeği Düka ile Söğüt’ten ayrılıp serhat boylarına doğru yol alır. Arkada Akça dedeyi, nineyi ve onların Sunguroğlu’na sevdalı kızı Nilüfer’i gözü yaşlı bırakmıştır.
  Bir süre Orhan Gazi’nin emrinde çeşitli görevler alan Sunguroğlu, Çimpeli ibrahim adlı bir arkadaş edinir. Selikos’un izini bulduğu sıralarda Bizans’tan kovulma Köse Papaz da bu iki arkadaşa katılarak, bir üçlü oluştururlar. ibrahim heyecanlı bir genç, Köse Papaz Josef çok zeki bir adamdır.
  Roman, Sunguroğlu’nun Selikos’tan intikam alışını konu edinmekle birlikte, o dönemde yaşanan tarihî olayları da yansıtır. Osmanlının Rumeliye geçişi, tarihî olaylardan en önemlisidir.


 9. Uğur Baki
  Devamlı Üye
  Sunguroğlu Gemide İsyan

  Yavuz Bahadıroğlu

  Sunguroğlu Gemide isyan romanında kahramanlar, Foça Korsanlarına Karşı macerasından sonra tekrar buluşup Rodos adasındaki korsanlara karşı mücadeleye girişirler. Eser ilk üç eser kadar olmasa da, daha sonra yazılacak diğer Sunguroğlu maceralarına göre hacimli eser sayılabilir. Gemide isyan ve daha sonraki romanlarda maceralar ressam Refet Kartal tarafından yer yer resimlendirilmiştir

  Sunguroğlu Çalınan Hazine

  Yavuz Bahadıroğlu

  Sunguroğlu'nun bu macerasında da baş döndürücü olaylar, heyecan ve hareket var.
  Saltuk'un şövalye Metiyüs ve at uşağına çaldırdığı hazinenin yeniden ele geçirilmesi için yapılan soluksuz bir mücadele.
  Hazinenin peşinde, sadece Sunguroğlu ve arkadaşları değil, başkaları da vardır. Osmanlılar, Aragonlular, Katalonlular hazineyi elde etmek için uğraşırlar.
  Şövalye Metiyüs'ün peşinde, şövalye Posaryus da vardır.O, Metiyüs'ü ihanet ettiği Bizans'a götürüp cezalandırmak derdindedir.
  Birbirinden ilginç ve çok hareketli olayların yer aldığı bu roman, sonuna kadar akıcı ve hızlı bir ritme sahip.


 10. djparola
  Yeni Üye
  ellerine sağlık cok güzel bir paylasım sağol

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


sunguroğlu 3 özeti,  yavuz bahadıroğlu sunguroğlu serisi,  Sunguroğlu serisi,  yavuz bahadıroğlu sunguroğlu serisi sırasıyla