+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Cerrah-Tess Gerritsen Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Cerrah-Tess Gerritsen
  Cerrah Tess Gerritsen

  Cerrah Tess Gerritsen.jpg


  Bu romanın her satırından kan sızıyor Dr. Catherine Cordell Savannahda seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Bostondadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir
 2. Asel
  Bayan Üye

  Kitaptan bir bölüm..


  'Kanlarından tanıyacağım onları.
  Raftaki tahlil tüplerini, çikolata kutusunun içindekileri ağzı sulanarak, hangisinin daha lezzetli olduğuna karar vermeye çalışan birinin oburluğuyla seyrediyorum. Kanımız en az bizler kadar özel, zaten çıplak gözle bile parlak kırmızıdan vişneçürüğüne kadar çeşitli tonları fark edebiliyorum.
  Bize bu geniş renk paletini neyin verdiğini iyi biliyorum; mesela kırmızı, farklı oksijenlenme aşamalarındaki hemoglobinden geliyor. Bu sadece kimya, kimyadan başka bir şey değil, ama şey, böyle bir kimyanın gücü insanı sarsmaya, dehşete düşürmeye yetiyor. Kanın görüntüsü bile hepimizi etkiliyor.
  Her gün görmeme rağmen, kan beni hâlâ heyecanlandırıyor.'

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tess gerritsenın yazmış olduğu cerrah kitabı okuduğum en güzel kitaplardan biridir. bu kitapta kim olduğu bilinmeyen sapık bir katil ile doktor bir kadın ve dedektif bir kadın arasında gelişen olayları anlatmaktadır. kitapta kadın doktor katilden bir kez kaçmış peki ikincisinde de kaçabilecek mi , merak edenler bu kitabı mutlaka okumalıdır.
+ Yorum Gönder