+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Kayıp Sembol – Dan Brown Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kayıp Sembol – Dan Brown
  Kayıp Sembol – Dan Brown

  kay-p-sembol.jpg


  Kitapları çıktığı anda Çok Satanlar listesine giren Dan Brown, 5.kitabı ile yine sürükleyici bir maceraya davet ediyor bizi.

  Yüzyıllar boyunca saklanmış sırlar açığa çıkarılıyor. Bu sırlar ABD’nin tanınmış simalarını aşağı çekecek, pek çok nüfuzlu kişinin ortadan kaybolmak istemesine neden olacak sırlardır. Ayrıca bilimsel araştırmalarla birlikte insanın gerçek potansiyelini açığa çıkaracak ve kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde yıkıcı sonuçları olacaktır.

  Kitabı daha fazla anlatıp zevkini kaçırmadan, kısaca karakterleri tanıtayım:

  Robert Langdon: Harvard Simgebilim Profesörü. Da Vinci Şifresi’nde çok önemli sırları açığa çıkardı. İnançsız. Vatikan ile arası bozuk. Simgebilimi, şifreler, tarikatlar, tarihte saklı kalmış gerçekler konusunda uzman. Sırları açığa çıkarmak için ondan daha iyisi bulunamazdı.

  Mal’akh (Zachary Solomon): Kötü adam. Zengin bir aileden geliyor. Uzun süre zevk-sefa içinde yaşadıktan sonra bir dönüşüm geçiriyor. Karanlık örgütlere, gizli bilgilere merak duymaya başlıyor. Kayıp bilgeliğin peşine düşüyor. Bu yolda pek çok kişiyi öldürüyor. Kendi babası da dahil pek çoğuna da işkence ediyor. Kısmen başarılı olsada sonunda hakettiğini buluyor.

  Katherine Solomon: SMSC isimli bilim-tarih müzesi ve araştırma merkezinin en önemli bilim kadını. Aynı zamanda sahibinin (Peter Solomon) kız kardeşi. Mal’akh yeğeni olur. İnsanın potansiyeli konusunda önemli deneyler yapıyor. Psikolojik pek çok buluşa imza atıyor. Dokunmayla hastaları iyileştirme, düşünce gücüyle nesneleri hareket ettirme… Robert Langdon ile birlikte sırları peşinde.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dan brown çok sevilen ve çok ünlü bir yazardır. ben de dawn brownun büyük bir hayranıyım gerçi bundan sizene değil mi . konuya gelelim yüzyıllardır kayıp olan sembolerin ortaya çıkarılmaya çalışılmasını anlatan bir kitaptır kayıp sembol. kitap okumak isteyenler için çok iyi bir tercihtir.
+ Yorum Gönder