+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda 0-6 Yaş Arası Down Sendromlu Çocuklar ve Gelişimleri Kitap Özeti ve Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  0-6 Yaş Arası Down Sendromlu Çocuklar ve Gelişimleri Kitap Özeti ve Tanıtımı
  0-6 Yaş Arası Down Sendromlu Çocuklar ve Gelişimleri
  Yayınevi: Kök Yayınları

  Down Sendromlu Çocuklar.jpg

  0-6 Yaş Arası Down Sendromlu Çocuklar ve Gelişimleri
  Kitap Özeti

  Bu kitap, hem Down sendromlu çocukların ailelerine, hem de onlara hizmet sunan eğitimcilere ve uzmanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Down sendromu ile gelişimsel yetersizliğe yol açan diğer sorunlar arasında bazı önemli farklar bulunmaktadır. Down sendromlu bebekler ile gelişimsel yetersizliğe sahip diğer bebekler arasındaki farklardan biri, Down sendromu tanısının doğumdan hemen sonra, hatta kimi zaman doğum öncesinde konabilmesidir.

  Diğer bir fark ise, Down sendromu tanısının tıbbi testlerle, hiçbir kuşku ya da belirsizlik olmaksızın konabilmesidir. Bu özellikler sayesinde Down sendromlu bir bebeğe sahip olan anne-babaların çocukları için hizmet arayışları çok erken dönemlerde başlamaktadır. Elinizdeki kitap, bu anlamda çok önemli bir işleve sahip olacaktır. Bebeklerine Down sendromu tanısı konan anne-babalar bu kitap sayesinde Down sendromuyla ilgili olarak A'dan Z'ye bilgileneceklerdir.
 2. Fatma
  Administrator

  Down Sendromuna neden olan belirleyici faktörler konusunda, annenin yaşı, radyasyon, troit antibodies, uyuşturucu ve alkol kullanımı gibi çeşitli tezler ortaya atılmış olsa da bunların içinde kesinlik kazanmış olanı yoktur
+ Yorum Gönder