+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı Kitap Özeti ve Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı Kitap Özeti ve Tanıtımı
  Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı  Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı - (Hz. Süleyman'ın Koruyucu Tılsımları ve Melek Tılsımları) - Mustafa Karnas - Crea Yayıncılık - kitap - ATN

  Yayınevi: Crea Yayıncılık  Goetia - Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı Kitap Özeti

  Bu kitap Clavicula Salomonis (Hz. Süleyman'ın Anahtarı) adlı kitabın İngilizce baskısı üzerinde yapılan çalışmayla ortaya çıkmıştır. Maji, doğa felsefesinin muhteşem bir ürünüdür. Kişiye doğanın, evrenin ve gizlenmiş şeylerin sırrına ulaşmanın yolunu açar. Maji sanatı konusunda temel bilgileri okuyuculara ulaştırmak, Clavicula Salomonis adlı kitap hakkında bir önbilgi vermek, günlük kullanımı konusunda bilgileri günümüz aklına uyarlamak, meraklısına kaynakları göstererek daha derin çalışmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap; melek ve demon tılsımları ile koruyucu tılsımların işlevlerini, özelliklerini ve nasıl terkip edileceğini yeterli ve özenli bir şekilde vermektedir.

  Misteriler tarih boyunca sırları her zaman neden doğanın içinde aramıştır? Çünkü doğanın sırlarını anladıkça, hakikati de anlayacaklarını ve eşyanın sırlarına ulaşacaklarını biliyorlardı. Doğanın kendisi mucizelerle doludur ve mucizenin diğer adı ise majidir. Bundan dolayı Doğal Maji adı altında gelişmiş bir Misterilik (Majisyenlik) sanatı da bulunmaktadır. Kadim Misterilerden biri olan Philo Hebreus, "Doğanın gizli işleri majidir," demişti. Bunların üzerine çalışanlar hem mucizeyi gerçekleştirirler hem de majinin sırrına erişirler. Ancak zaman içinde bu üstün bilim dalı dejenere olmuştur. Gerçek felsefesini yitirmiş ve kötülüğe alet olmuştur. Gizem Bilgisi ortadan kaybolmak zorunda kalmıştır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hazreti süleyman bir peygamberdi. ancak sadece bir peygamber değil aynı zamanda bir devlet büyüğüydü. hazreti süleymanın hayatı indsanlara çok ilginç gelmektedir. bu yüzden kitaplara konu olmaktadır. örneğin hazreti süleymanın tılsımı adlı kitapta olduğu gibi.
+ Yorum Gönder