+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)
  Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)


  11.jpg  Evi yok edilmiş olsa da, alevler içindeki kız, Katniss Everdeen sağ. Gale kaçtı. Katniss’in ailesi güvende. Peeta, Capitol’ün elinde. 13. Mıntıka gerçekten var ve bunlar isyancılar. Yeni liderler var. Devrim yavaş yavaş kendini gösteriyor. Katniss acımasız ve akıllardan çıkmayacak Çeyrek Asır Oyunları sırasında arenadan özellikle kurtarılmıştı ve bunu bilmese de, uzun zamandır kasıtlı olarak devrimin parçası haline getirilmişti.

  13. Mıntıka gölgelerden sıyrılıp açığa çıkmıştı ve Capitol’ü devirme planları yapıyordu. Görünüşe göre, dikkatle hazırlanmış bu planlarda herkesin parmağı vardı… Katniss dışında! İsyanın başarısı; Katniss’in piyon olmayı, sayısız insan hayatının sorumluluğunu almayı ve Panem’in geleceğinin yönünü değiştirmeyi kabul etmesine bağlıydı.

  Bunu yapmak için öfke ve güvensizlik duygularını bir kenara bırakmalıydı. Kişisel anlamda bedeli ne olursa olsun, isyancıların Alaycı Kuşu olmalıydı.

  "En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak."
  Kirkus reviews

  "Edward'ı ya da Jacob'u unutun okurlar taraf tutacak: Peeta mı, yoksa Gale mi?"
  Publishers Weekly

  "Katniss ustalıkla öldürürken, Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor."
  Time dergisi

  "Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi."
  Booklist

  "Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor."
  School Library Journal
 2. Acil

  Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap) isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder