+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Tasarruf ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Tasarruf ile ilgili kompozisyon
  KONU: "DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR, DAMLACIKTAN SEL OLUR.

  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı, tasarrufun insana büyük faydalar sağlayacağıdır. Buna göre, şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
  1 - Tasarrufun tanımı;
  2 - Tasarrufun insana sağlayacağı faydalar;
  3 - Konuyla ilgili örnekler;
  4 - Sonuç.
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.
  Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.
  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir."
 2. Ziyaretçi

  teşkk. Herkese Siizde sqolun İyi Günler Dilerim
 3. Ziyaretçi
  ya gerçekten çok saolun kompozisyon yapmamda işe yaradı
 4. Asel
  Bayan Üye
  Tasarufla ilgili kompozisyon örneği

  Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir
  Tasarruf, meyvesini zamanla verir Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır
  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar Tasarruf varlığın garantisidir”


 5. Asel
  Bayan Üye
  Tasarruf günlük yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olmalıdır. Alında günlük hayatta farketmeden bile olsa tasarruf yapıyoruz. Tasarruf evin bütün bölümlerinde olur. Mutfakta bulaşıkları elde yıkamak yerine makinede yıkamak,buz dolabını enerji tasarruflu almak. Banyo ve lavabolarda ise suyu düzenli kullanarak tasarruf yapılabilir. Işıkları açık unutmayarak, televizyonları kumandadan değil düğmesinden kapatmak, gereksiz fişleri çekmek gibi şeyler tasarrufun temel unsurudur.

 6. Ziyaretçi
  kim yazdıysa güzel yazmış ellerine sağlık

+ Yorum Gönder


tasarruf ile ilgili cümleler,  tasarruf ile ilgili cümle,  tasarruf ve yatırım ile ilgili kompozisyon,  tasarruf ile ilgili örnekler,  tasarrufla ilgili cümleler,  yatırım ve tasarruf ile ilgili kompozisyon