+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kişilik ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kişilik ile ilgili kompozisyon
  Kişilik ile ilgili kompozisyon Başlığını siz eklersiniz artık..  Açıklamamızın amacı, olgun insanların dış görünüşlerinden belli olduğunu yansıtabilmektir. Düşünce düzenini şöyle kurabilirsiniz:
  1 - Kâmil insanların kişilik ve özellikleri;
  2 - Kâmil insanların çevredeki etkileri;
  3 - Sonuç.


  ÖRNEK ÇALIŞMA:  "Kültürlü, iyi eğitilmiş, olgun ve faziletli insanların kendilerine özgü bir havaları vardır. Görünüşlerinde sanki yaşadıkları yılların ve tecrübelerinin izlerini taşırlar. Akıllı, onurlu, saygıdeğer, ciddî ve anlayışlı davranışlarıyla toplumdaki yerlerini sessiz sedasız buluverirler. Varlıklarında, ruhen eğitilmiş olmanın davranışlara, bakışlara kazandırdığı bir incelik ve başkalık vardır. Böyle insanları nerede olsa ayırabilmek mümkündür. Gereksiz ve kaba davranışlardan, asabîlikten, dengesizlikten, heyecanlardan uzaktırlar. Ruhî asaletleri onlara ağırbaşlı bir görünüm kazandırır. Konuşmaları ve davranışlarıyla kişiliklerini kabul ettirirler.


  Demek oluyor ki, kâmil insan olma yolunda gösterdiğimiz çabalar, sonunda bizi.üstün kişilikli, saygıdeğer bir varlık haline getirir. Bu da en büyük kazançtır."
 2. Ezlem
  Üye

  Her insanın kişilik özelliği diğerinde farklıdır. Herkes aynı olamaz. Kişilik bir insanın huylarını, devamlı davranışlarını ve sözlerini kapsar. İyi bir kişiliğe sahip olmak istiyorsak kişilikli insanlarla arkadaşlık etmeliyiz. Kendimizi geliştirmekten bıkmamalıyız. Hayatta öğreneceğimiz bir şeyler her zaman vardır.
+ Yorum Gönder


kişilik ile ilgili kompozisyon,  kişilik ile ilgili sunumlar,  kişinin kişilik özellikleri ile ilgili kompozisyon,  kişilik kompozisyonu,  kişilik hakkında kompozisyon,  kişilik sahibi olmak ile ilgili kompozisyon